GARANT Softcut 90° viistejyrsin MTC reiällä 30
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka pistettävä viistejyrsin. Vaihtoteräistukat ovat usealta sivulta suljettuja terien stabilointia sekä pysty- ja säteittäisvoimien vastaanottoa varten.
Käyttötiedot
Suurille viisteleveyksille teräsrakenteissa. Soveltuu erinomaisesti karkeaan ja puolikarkeaan työstöön.
Huomautus
Portaattomat pinnat saavutetaan vaihtoterillä nro 215431–215487. Käytä GARANT-momenttiruuvinväännintä TQ nro 211750 koko 1,5 terällä nro 674252 koko 8IP.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Viistejyrsin |
|---|---|
| Usp1 | reiällä |
| Varren malli | reiällä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työstöstrategia | MTC |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Kokonaispituus ltot | 55 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Kääntöteräpalojen lukumäärä | 9 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Kulma γ | 30 astetta |
| Mahdollinen viisteleveys b | 24.5 mm |
| Mahdollinen viisteen leveys h | 14 mm |
| Suurin ⌀ d1 | 66 mm |
| Pienin ⌀ d | 17 mm |
| Mahdollinen viisteleveys l | 27.5 mm |
| Hammassyöttö hmax:ssa | 0,2 mm |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 3 |
| Leikkuupituus | 27.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21540330 |
|---|---|
| EAN | 4069515038188 |