Suurisyöttöjyrsin MFH mikro 16/4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin taloudelliseen työstöön suuren syöttönopeuden ansiosta. Värinänvaimennus leikkausvoimien vähentämisen kautta.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Rampaaminen; Rampaaminen |
|---|---|
| Varren malli | Weldon-varsi; Weldon-varsi; Weldon-varsi |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren halkaisija ds h6 | 16 mm |
| Kokonaispituus ltot | 73 mm |
| Sopivat kääntöterät | LPGT 0102..; LPGT 0102..; LPGT 0102.. |
| Vaihtopalan ruuvi | 229722 (6IP; 0,6 Nm) |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 0.5 mm |
| ⌀ d3 | 12 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 30 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 28 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1,03 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 11,1 mm |
| Asetuskulma κ | 11 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 5 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.2 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Ulkonemispituus l1 | 25 mm |
| Sopivat kääntöterät | LPGT 0102..; LPGT 0102..; LPGT 0102.. |
| Varren tyyppi | weldonvarsi; weldonvarsi; weldonvarsi |
| Varren mitat | 16; 16; 16 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Sisäinen | kyllä; kyllä; kyllä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22194216/4 |
|---|---|
| EAN | 4960664778447 |