Kopiointijyrsin 7792VX Weldon-varrella 25/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Vaihtopalojen ainutlaatuinen rakenne ja niiden lastukulma jyrsinrungossa vähentävät radiaalivoimia merkittävästi ja ohjaavat ne radiaaliseen suuntaan. Erittäin paksut vaihtopalat, joissa neljä leikkuusärmää, erittäin vaativiin sovelluksiin ja korkeaan kannattavuuteen. Työkalulla on erityisiä etuja tasojyrsinnässä ja syvien taskujen jyrsinnässä, ja hiotun Wiper-viisteen ansiosta se soveltuu myös ramppijyrsintään ja viimeistelyyn.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Ramppaus |
|---|---|
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren halkaisija ds h6 | 25 mm |
| Kokonaispituus ltot | 96 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD.. 0904; XD.. 0904; XD.. 0904 |
| Vaihtopalan ruuvi | 229917 (T15; 2,1 Nm) |
| Vaihtoterän koko | 09 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 1.5 mm |
| ⌀ d3 | 10 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 48 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 35 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1.55 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 9.3 mm |
| Asetuskulma κ | 13 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 5 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.25 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 25 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Ulkonemispituus l1 | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD.. 0904; XD.. 0904; XD.. 0904 |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22190325/2 |
|---|---|
| EAN | 2050002058491 |