Kopiointijyrsin 7792VX, reiällä 63/7 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Teräpalojen ainutlaatuinen rakenne ja niiden lastuamiskulma jyrsinrungossa pienentävät merkittävästi radiaalivoimia ja johtavat ne radiaaliseen suuntaan. Erittäin paksut, nelisärmäiset teräpalat vaativimpiin käyttökohteisiin ja korkeaan taloudellisuuteen. Työkalulla on erityisiä etuja tasojyrsinnässä ja syvien taskujen jyrsinnässä, ja hiotun wiper-viisteen ansiosta se soveltuu myös rampaukseen ja viimeistelykoneistukseen.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; ramppaus; ramppaus |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | 7792VX porausreiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD.. 1205; XD.. 1205; XD.. 1205 |
| Vaihtopalan ruuvi | 229919 (T15; 3,1 Nm) |
| Vaihtoterän koko | 12 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 2.5 mm |
| ⌀ d3 | 42 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 124 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 105 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0,42 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 41,3 mm |
| Asetuskulma κ | 12 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 5 astetta |
| Fz-heliksi | 0,7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 63 mm |
| Terien lukumäärä z | 7 |
| Vapaa pituus | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD.. 1205; XD.. 1205; XD.. 1205 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22190863/7 |
|---|---|
| EAN | 4056544198549 |