Kopiointijyrsin 7792VX sylinterivarsi 32/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Teräpalojen ainutlaatuinen rakenne ja niiden lastuamiskulma jyrsinkappaleessa vähentävät radiaalivoimia merkittävästi ja ohjaavat ne radiaaliseen suuntaan. Erittäin paksut teräpalat, joissa neljä leikkuusärmää, erittäin vaativiin sovelluksiin ja korkeaan kannattavuuteen. Työkalulla on erityisiä etuja tasojyrsinnässä ja syvien taskujen jyrsinnässä, ja hiotun wiper-viisteen ansiosta se soveltuu myös rampaukseen ja viimeistelykoneistukseen.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Rampaus; Rampaus |
|---|---|
| Varren malli | Sylinterimäinen varsi |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren halkaisija ds h6 | 32 mm |
| Kokonaispituus ltot | 250 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD.. 0904; XD.. 0904; XD.. 0904 |
| Vaihtopalan ruuvi | 229918 (T15; 2,1 Nm) |
| Vaihtoterän koko | 09 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 1.5 mm |
| ⌀ d3 | 17 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 62 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 49 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.88 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 16.3 mm |
| Asetuskulma κ | 13 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 5 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.25 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 32 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Ulkonemispituus l1 | 70 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD.. 0904; XD.. 0904; XD.. 0904 |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22190032/3 |
|---|---|
| EAN | 4059782504356 |