Kopiointijyrsin 7792VX kierteellä 32/4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Vaihtoterien ainutlaatuinen rakenne ja niiden lastukulma jyrsinrungossa vähentävät huomattavasti radiaalivoimia ja ohjaavat ne radiaaliseen suuntaan. Erittäin paksut, nelisärmäiset vaihtoterät erittäin vaativiin käyttökohteisiin ja korkeaan taloudellisuuteen. Työkalulla on erityisiä etuja otsajyrsinnässä ja syvien taskujen jyrsinnässä, ja hiotun Wiper-viisteen ansiosta se soveltuu myös rampitukseen ja viimeistelyyn.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; rampitus; rampitus |
|---|---|
| Varren malli | kierteellä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | 7792VX kierteellä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 43 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD.. 0904; XD.. 0904; XD.. 0904 |
| Vaihtopalan ruuvi | 229918 (T15; 2,1 Nm) |
| Vaihtoterän koko | 09 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 1,5 mm |
| ⌀ d3 | 17 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 62 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 49 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0,88 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 16,3 mm |
| Asetuskulma κ | 13 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 5 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.25 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 32 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Kiinnityskierre m | M16 |
| Vapaa pituus | 43 mm |
| Sopivat kääntöterät | XD.. 0904; XD.. 0904; XD.. 0904 |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22190532/4 |
|---|---|
| EAN | 4056544196538 |