HELI3MILL-kulmajyrsin reiällä 125/7 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Prosessivarma kulmajyrsijärjestelmä laajalle käyttöalueelle. Saatavana kahta järjestelmäkokoa, lastuamispituuksilla 10 ja 15 mm. Optimaalisesti tuetut Trigon-kääntöterät istukassa takaavat aidot 90° olkapäät. Erittäin sopiva porausympyräoperaatioihin ja ramppaukseen.
Varaosa
Ruuvsarja kääntöterille nro 229696 2 (IP20; 9,0 Nm).
Malli
Prosessivarma kulmajyrsintäjärjestelmä laajalle käyttöalueelle. Saatavana kahtena järjestelmäkokona, teräpituuksilla 10 ja 15 mm. Optimaalisesti tuetut Trigon-teräpalat istukassa takaavat aidot 90° olakkeet. Erittäin sopiva porauskiertomaisiin operaatioihin sekä rampaukseen.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Ramppaus |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | 90° porareiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Kokonaispituus ltot | 63 mm |
| Sopivat kääntöterät | TD..1505..; TD..1505..; TD..1505.. |
| Halkaisija ⌀ | 125 mm |
| Terien lukumäärä z | 7 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 40 mm |
| ⌀ d3 | 120.6 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 249 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 245 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0,5 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 118 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 16 astetta |
| Fz-heliksi | 0,7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.8 mm |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Spiraalijyrsintä ap | 3.3 mm |
| Sopivat kääntöterät | TD..1505..; TD..1505..; TD..1505.. |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Työstöstrategia | HPC |
| Valmistajan merkintä | HM390 FTD D125-7-40-15 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G226490125/7 |
|---|---|
| EAN | 7291075313123 |