Kääntöterät jyrsintään Ggg
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Trigon-teräpala, jossa 3 spiraalimaista leikkuusärmää. Aksiaalisesti ja radiaalisesti positiivinen lastuamisgeometria. Tehokkaaseen ja tarkkaan 90°-reunojen työstöön.
Huomautus
Ohjearvot käytölle: ae = 0,3×D. Tarkka 90° aina ap = 10 mm asti.
Käytön ohjearvot: ae = 0,3...1 × D / ap max = 13,0 mm.
Vähimmäistilausmäärä vastaa pakkausyksikköä (VPE) tai sen moninkertaa.
Käyttötiedot
P
200
P
180
P
160
P
160
P
150
M
160
M
120
S
40
K
240
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | IC810 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 3 |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Tuotetyyppi | Kääntöterät jyrsintään |
| Usp1 | TDKT 1505PDR |
| Usp2 | IC810 |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | TDKT 1505PDR |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.15 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.85 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 15 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | TDKT 1505PDR |
| Tyyppi | GGG |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 4 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 10 mm |
| Geometria | PDR |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Valmistajan merkintä | HM390 TDKT 1505PDR IC810 |
| Kulmasäde | 0,8 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 3 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 13 mm |
| Syöttö fz | 0.21 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G226579GGG |
|---|---|
| EAN | 7291075312720 |