Jyrsinnän vaihtoterä Uni
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Trigon-vaihtoterät, joissa 3 spiraalimaista teräsärmää. Aksiaalisesti ja radiaalisesti positiivinen terägeometria. Tehokkaaseen ja tarkkaan 90° reunojen työstöön.
Hammastetuilla terillä rouhintajyrsintään.
Huomautus
Ohjearvot ae = 0,3...1 × D / ap max = 13,0 mm.
Asennettuna työkalun halkaisija DC on noin 1 mm suurempi.
Pienin tilausmäärä vastaa pakkausyksikköä (VPE) tai sen monikertaa.
Käyttötiedot
P
220
P
200
P
170
P
150
M
110
M
90
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsinnän vaihtoterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HM |
| Usp1 | TDKT 1505PDR-FW |
| Usp2 | IC830 |
| Laatu/tyyppi | IC830 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | TDKT 1505PDR-FW |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 3 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.15 mm |
| Kulmasäde | 0,8 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 3 |
| Leikkuupaksuus e | 5.56 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 15 astetta |
| Tyyppi | UNI |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 4 mm |
| Korjauskerroin fz | 1,5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 11 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | TDKT 1505PDR-FW |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 13 mm |
| Geometria | PDR-FW |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Valmistajan merkintä | HM390 TDKT 1505PDR-FW IC830 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G226582UNI |
|---|---|
| EAN | 7291075312928 |