HELI3MILL kulmajyrsin, sylinterivarsi 50/4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Prosessivarma kulmajyrsintäjärjestelmä laajalle käyttöalueelle. Versiot kahdessa järjestelmäkoossa, lastuamispituudet 10 ja 15 mm. Optimaalisesti tuetut Trigon-teräpalan istukat takaavat aidot 90° olkapinnat. Erittäin sopiva reikärataoperaatioihin ja rampaukseen.
Varaosa
Ruuvsarja vaihtoteräpaloille nro 229696 1 (IP20; 9,0 Nm).
Rakenne
Prosessivarma kulmajyrsintäjärjestelmä laajaan käyttökohdealueeseen. Mallit kahdessa järjestelmäkoossa, teräpituudet 10 ja 15 mm. Optimaalisesti tuetut Trigon-kääntöterät pesässä takaavat aidot 90° olkapinnat. Erittäin sopiva poraympyräoperaatioihin ja ramppaukseen.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Ramppaus |
|---|---|
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | sylinterivarrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren halkaisija ds h6 | 32 mm |
| Kokonaispituus ltot | 130 mm |
| Sopivat kääntöterät | TD..1505..; TD..1505..; TD..1505.. |
| Halkaisija ⌀ | 50 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Ulkonemispituus l1 | 40 mm |
| ⌀ d3 | 45,6 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 99 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 95 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1,6 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 43 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 16 astetta |
| Fz-heliksi | 0,7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.8 mm |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Spiraalijyrsintä ap | 3,9 mm |
| Sopivat kääntöterät | TD..1505..; TD..1505..; TD..1505.. |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Työstöstrategia | HPC |
| Valmistajan merkintä | HM390 ETD D050-4-C32-15 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22648850/4 |
|---|---|
| EAN | 7291075313352 |