Alumiinikulmajyrsin reiällä 80/5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suurtehoinen jyrsintäjärjestelmä korkeille lastuamisnopeuksille. Ehdottoman tarkka vaihtoteräpesän asetus. Erittäin suuri vääntöjäykkyys optimoidun keskipakoisvoiman varmistuksen ansiosta.
Huomautus
Suositeltu kiristysmomentti kiristysruuveille nro 219878 4 ja 219878 5 on 3,2 Nm.
Huomio
Ennen kuin vaihtoterää nro 211776 ALU (r = 5,0 mm) ja 211777 ALU (r = 6,0 mm) käytetään, pidikkeen vaihtoteräpesät on muutettava.
Tekniset tiedot
| Varren malli | reiällä |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
| Halkaisija ⌀ | 80 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 27 mm |
| Vapaa pituus | 50 mm |
| ⌀ d3 | 70 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 158 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 150 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1.27 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 67.56 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0,8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 1,5 mm |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 219878 5 (15IP) |
| Spiraalijyrsintä ap | 7.6 mm |
| Varren tyyppi | reiällä |
| Varren mitat | 27 |
| Sisäinen | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21175980/5 |
|---|---|
| EAN | 4062406681845 |