Alumiininen kulmajyrsin reiällä 63/4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suurtehojyrsintäjärjestelmä korkeille lastuamisnopeuksille. Ehdottoman tarkka vaihtoterän istukkapohja. Erittäin suuri vääntöjäykkyys optimoidun keskipakoisvoimalukituksen ansiosta.
Huomautus
Suositeltu kiristysmomentti kiinnitysruuveille nro 219878 4 ja 219878 5 on 3,2 Nm.
Huomio
Ennen vaihtoterien nro 211776 ALU (r = 5,0 mm) ja 211777 ALU (r = 6,0 mm) käyttöä pitimen teräistuimia on muokattava.
Tekniset tiedot
| Varren malli | reiällä |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
| Halkaisija ⌀ | 63 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Vapaa pituus | 40 mm |
| ⌀ d3 | 53 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 124 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 116 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1,7 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 50,56 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 1,5 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 8 mm |
| Varren tyyppi | reiällä |
| Varren mitat | 22 |
| Sisäinen | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21175963/4 |
|---|---|
| EAN | 4062406681807 |