Alumiinikulmajyrsin reiällä 40/3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Suuren kapasiteetin jyrsintäjärjestelmä suurille lastuamisnopeuksille. Ehdottoman tarkka kääntöteräpalojen istutus. Erittäin suuri vääntöjäykkyys optimoidun keskipakoisvoimalukituksen ansiosta.
Huomautus
Suositeltu kiristysmomentti kiristysruuvien kiinnitykseen, nro 219878 4 ja 219878 5, on 3,2 Nm.
Huomio
Ennen kuin kääntöterää nro 211776 ALU (r = 5,0 mm) ja 211777 ALU (r = 6,0 mm) käytetään, pitimen kääntöteräpalojen pesiä on muokattava.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Teolliseen käyttöön.
- Toiminta edellyttää jäähdytysnesteen virtausta.
- Toiminta edellyttää jäähdytysnesteen virtausta.
- Modulaariset jyrsimet ovat vaihdettavia varusteita CNC-jyrsinkoneissa käytettäväksi.
- Modulaarinen jyrsin työkappaleiden työstöön muovissa tai alumiinissa.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai nesteille.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on paljon pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä altista iskuille, kolhuille tai raskaille kuormille.
- Käytä vain tarkoituksenmukaiseen käyttöön.
Rakenne
Suurtehoinen jyrsintäjärjestelmä korkeille lastuamisnopeuksille. Ehdottoman tarkka vaihtoteräpesän asetus. Erittäin suuri vääntöjäykkyys optimoidun keskipakoisvoiman varmistuksen ansiosta.
Huomautus
Suositeltu kiristysmomentti kiristysruuveille nro 219878 4 ja 219878 5 on 3,2 Nm.
Huomio
Ennen kuin vaihtoterää nro 211776 ALU (r = 5,0 mm) ja 211777 ALU (r = 6,0 mm) käytetään, pidikkeen vaihtoteräpesät on muutettava.
Tekniset tiedot
| Varren malli | reiällä |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Kokonaispituus ltot | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
| Halkaisija ⌀ | 40 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 16 mm |
| Vapaa pituus | 40 mm |
| ⌀ d3 | 30 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 78 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 70 mm |
| Ramppauskulma αmax | 3.12 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 27.56 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 1.5 mm |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 219878 4 (15IP) |
| Spiraalijyrsintä ap | 9 mm |
| Varren tyyppi | reiällä |
| Varren mitat | 16 |
| Sisäinen | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21175940/3 |
|---|---|
| EAN | 4062406681777 |