Kopiojyrsin 0° negatiivinen, kierteellä 16/4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
Jyrsinrunko differentiaalijaolla tasaisen ja hienon koneistuksen saavuttamiseksi.
- Korkea taso- ja pyörintätarkkuus.
- Portaaton uusi paikoitussäätö vaihtoterälle teräsärmän kulumisen yhteydessä.
Huomautus
RD..05 − ap max = 1,1 mm.
GARANT-momenttiruuvainta TQ nro 211750 koko 0,6 käytetään terän nro 674252 koko 6IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; rampitus |
| Varren malli | kierteellä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jyrsin, sopii litteään muotoon | pyöreä |
| Kokonaispituus ltot | 20 mm |
| Sopivat kääntöterät | RD.. 0501 |
| ⌀ d3 | 11 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 30 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 27 mm |
| Ramppauskulma αmax | 2.06 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 9.72 mm |
| Asetuskulma κ | 15–27 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 0 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.35 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 1.1 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 16 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Kiinnityskierre m | M8 |
| ⌀ d2 | 12.7 mm |
| ⌀ d1 h6 | 8.5 mm |
| Vapaa pituus | 20 mm |
| Kosketuskulma | 15–27 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21208716/4 |
|---|---|
| EAN | 4045197549617 |