Kopiointijyrsin 0° negatiivinen, sylinterivarsi 10/2l mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Jyrsinrunko differentiaalijaolla tasaiseen ja hienoon koneistukseen.
- Korkea taso- ja pyörintätarkkuus.
- Portaaton uusi asennonsäätö vaihtoterälle särmän kulumisen yhteydessä.
Huomautus
RD..05 − ap max = 1,1 mm.
GARANT-momenttiruuvitaltta TQ nro 211750 koko 0,6 käytetään terän nro 674252 koko 6IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Jyrsinkäyttö | Pyöröjyrsintä; ramppaus |
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | sylinterivarrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Jyrsin, sopii litteään muotoon | pyöreä |
| Varren halkaisija ds h6 | 12 mm |
| Kokonaispituus ltot | 110 mm |
| Sopivat kääntöterät | RD.. 0501 |
| ⌀ d3 | 5 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 18 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 15 mm |
| Ramppauskulma αmax | 5.37 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 3.72 mm |
| Asetuskulma κ | 15–27 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 0 astetta |
| Fz-heliksi | 0,7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0,35 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 1,1 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 10 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Ulkonemispituus l1 | 39 mm |
| Kosketuskulma | 15–27 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21207010/2L |
|---|---|
| EAN | 4045197549624 |