GARANT Master Alu kovametallijyrsin HPC HPC DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erityisesti TPC-käyttöön suunniteltu suurtehojyrsin.
Optimoitu taivutusmurtolujuus ultrahienorakeisen substraatin ansiosta.
Lastunmurtaja 1×D hallittuun lastun katkaisuun.
Tasapainotettu parasta mahdollista prosessivarmuutta ja koneystävällisyyttä varten suurilla kierrosluvuilla.
Käyttötiedot
Erityisesti alumiinin ja ei-rautametallien jyrsintään.
Huomautus
hmax: Taulukossa ilmoitetut arvot ovat enimmäisarvoja.
aemax = 0,12 × D TPC-työstössä.
Tuotenrojen 202281, 202282 seuraaja.
Käyttötiedot
N
500
N
400
N
450
N
260
N
260
N
140
N
120
N
160
N
140
N
180
N
130
N
140
N
110
N
180
N
140
N
120
Tekniset tiedot
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,12×D |
|---|---|
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | TPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Sarja | Master Alu |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,12×D |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, toleranssilla h6 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.03 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 5 mm |
| Korjauskerroin fz | 3 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Leikkuupituus | 21 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 21 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 4.5 mm |
| Vapaahionnan pituus | 30 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Suurin leikkuukulma | 40.54 astetta |
| Kulmapyöristys rv | 0.05 mm |
| Varren muoto | HA |
| Lastun keskipaksuus hmax tpc-jyrsinnässä lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.032 mm |
| Lastunjakajien lukumäärä | 3 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 203114 |
|---|---|
| EAN | 4062406249625 |