HM-jyrsin TPC DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varustettu eksentrisellä jälkihionnalla ja lisä-kiillotuksella lastutiloissa, mikä takaa erinomaisen lastunpoiston pitkälastuavissa alumiinimateriaaleissa.
Kaksinkertaisella lastunmurtajalla esimerkilliseen lastunmuodostukseen.
Uusimman sukupolven DLC-pinnoitteella sp2.
Huomautus
ae max = 0,12×D TPC-työstössä.
hmax: Taulukossa ilmoitetut arvot ovat maksimiarvoja.
UUSI SUKUPOLVI ON SAATAVILLA! Suositeltu seuraajatuote on nro 203114.
Käyttötiedot
N
280
N
180
N
270
N
120
N
110
N
90
N
105
N
125
N
115
N
140
N
90
N
110
N
80
N
125
N
80
N
100
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,12×D |
| Työstöstrategia | TPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Työpajastandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, viisto ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,12×D |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.25 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 3 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Leikkuupituus | 33 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0,2 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 33 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 7.4 mm |
| Vapaahionnan pituus | 40 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HA:lla |
| Suurin leikkuukulma | 40.54 astetta |
| Varren muoto | HA |
| Lastun keskipaksuus hmax tpc-jyrsinnässä lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.043 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202282 |
|---|---|
| EAN | 4045197773234 |