HM-jyrsin TPC, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Epäkesko takahionta ja lisäksi kiillotus lastutiloissa takaavat erittäin hyvän lastunpoiston pitkälastuisissa alumiinimateriaaleissa.
Kaksoislastunmurtaja esimerkilliseen lastunmuodostukseen.
Huomautus
ae max = 0,12×D TPC-koneistuksessa.
hmax: Taulukossa ilmoitetut arvot ovat maksimiarvoja.
Käyttötiedot
N
130
N
85
N
100
N
100
N
100
N
80
N
90
N
70
N
125
N
70
N
90
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,12×D |
| Työstöstrategia | TPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | W |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | konepajastandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45° |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kierrekulma | 45° |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,12×D |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.3 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 16 mm |
| Korjauskerroin fz | 3 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Kokonaispituus l | 132 mm |
| Leikkuupituus | 65 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0,2 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 65 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 15 mm |
| Vapaahionnan pituus | 80 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HB:llä |
| Suurin leikkuukulma | 40.54 astetta |
| Varren muoto | HB |
| Lastun keskipaksuus hmax tpc-jyrsinnässä lyhytlastuisessa alumiinissa | 0.096 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202281 |
|---|---|
| EAN | 4045197773326 |