DUO-LOCK HAIMER MILL HPC AlTiN 12 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DUO-LOCK HAIMER MILL: Voidaan käyttää yleistyökaluna. Ainutlaatuinen päägeometria rampitukseen ja porausympyräjyrsintään. Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa ulkonema on lyhyt.
DUO-LOCK HAIMER MILL Power Series: Ensisijainen valinta sovelluksiin, joissa ulkonema on pitkä ja kiinnitysolosuhteet ovat epävakaat. Pitkillä ulkonemilla erityisen rauhalliseen käyntiin suositellaan ensisijaisesti HM-jatkoja.
Huomautus
Ohjearvot täyden uran jyrsintään apmax </= 0,5 × D.
Käyttötiedot
N
235
N
700
N
700
P
220
P
180
P
160
P
120
M
80
M
60
S
30
K
130
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Jyrsimen teräpalat |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Työpajanormi |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kierrekulma | 32 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura: sahaussyvyys 1×D; 0,05×D lieriöjyrsinnässä |
| Sopiva peruspidike | kierteellä |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.24 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 12 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Viisteen leveys 45° | 0.24 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 32 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 9 mm |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0.065 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0.03 mm |
| Leikkuupituus l2 | 9 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 12 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Kokonaispituus l | 15 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 9 mm |
| Duo-lock-liitäntä | DL12 |
| Avaimen väli sw | 9.5 mm |
| ⌀ d2 | 11.5 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 30 Nm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22031612 |
|---|---|
| EAN | 4034221103154 |