Alumiinin kulmajyrsin sylinterivarrella 32/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suurtehojyrsinjärjestelmä suurille leikkuunopeuksille. Ehdottoman tarkka vaihtoteräpesän istuvuus. Erittäin korkea vääntöjäykkyys optimoidun keskipakovoimavarmentimen ansiosta.
Huomautus
Suositeltu kiristysmomentti kiristysruuveille nro 219878 4 ja 219878 5 on 3,2 Nm.
Huomio
Ennen vaihtoterän nro 211776 ALU (r = 5,0 mm) ja 211777 ALU (r = 6,0 mm) käyttöä pitimen vaihtoteräpesät on muokattava.
Tekniset tiedot
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Varren malli | Lieriömäinen varsi |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Usp1 | sylinterivarren kanssa |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 32 mm |
| Varren halkaisija ds h6 | 32 mm |
| Kokonaispituus ltot | 100 mm |
| Sopivat kääntöterät | ZDHT 1505 |
| ⌀ d3 | 22 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 62 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 54 mm |
| Ramppauskulma αmax | 4.39 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 19.56 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 1.5 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 8 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Ulkonemispituus l1 | 40 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21175532/3 |
|---|---|
| EAN | 4067263107057 |