Kolmileukainen sorvinistukka, teräs, lyhyt kartiolaippa DIN 702-3
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 702-3.
Rakenne
- Manuaaliset sorvinistukat kierukkahammaspyörällä, itsekeskittävät.
- Runko valurautaa tai terästä.
- Lattakierukka sänkytaottu, tasapainotettu ja karkaistu.
- Kierukan kyljet ja leukojen kierrepinnat ovat hiotut.
- Korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
Sorvinistukka asennetaan aina suoraan karan nenään ilman väliadapterilevyä.
Karan nenälle DIN 55027 lukitustapeilla ja lukitusmuttereilla.
Toimitussisältö
Sisältää: 1 sarja = 3 karkaistua sisäleukaa, ulkopuolelta porrastettu.
1 sarja = 3 karkaistua ulkoleukaa, sisäpuolelta porrastettu.
1 istukka-avain ja kiinnitysruuvit tai -pultit sorvinistukasta riippuen.
Erikoistarvikkeet
Vara- ja lisäleuat nro 312971 − 312986.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pakkatoiminen kierukkavistoleuka |
|---|---|
| Normi | DIN 702-3 |
| Etulisävarusteen värikoodi | HOLEX-pakkatoimiset kierukkavistoleuat ja leuat |
| Korkeus ilman leukoja h1 | 68 mm |
| Korkeus leukojen kanssa h2 | 100 mm |
| Aukko e | 42 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 160 mm |
| Ohjaus-⌀ b | 82,5 mm |
| Paino | 9 kg |
| Kartion koko | 5 |
| Enimmäiskierrosluku: | 4600 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 312931 |
|---|---|
| EAN | 4062406154783 |