Hylsyavainsarja 1/2" neliö, 35 osaa, SD Sd
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kiinnitys- / liitososat standardin DIN 3122/3123 mukaan, hylsyt standardin DIN 3124 mukaan. Sisä-/ulkopuoliset neliöt standardin DIN 3120 mukaan.
Surface Drive -profiili vaikuttaa suoraan mutterin tai ruuvin sivupintoihin, jolloin herkät kulmat säästyvät. Myös välimitat (esim. ruuvikoot tuumissa) ja kuluneet ruuvit voidaan kiristää tai avata Surface Drivella. Wobble-Fix-jatkovarret mahdollistavat kääntökulman ja ne voidaan lukita napsautuskiinnityksellä.
Kaikki työkalut säilytetään turvallisesti kestävässä, erikoismuotoillussa polyuretaanivaahtomuovisisäkkeessä, jolloin ne ovat aina valmiina käyttöön.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Käyttötiedot
Ulkokuusiokantaruuveille/muttereille kierteellä M5 − M22 ja 1/4" − 7/8" (amerikkalaiset tuumamitat) sekä kuusiokoloruuveille kierteellä M5 − M18.
Huomautus
Valikoimassa on lisäksi paikka 4 kpl:lle pientarvikelaatikoita nro 951251 koko 2×3/1 tai 2 kpl:lle nro 951251 koko 2×6/1 (ei sisälly toimitukseen).
Toimitussisältö taulukkokäyttö
6-kulmahylsyt, Surface Drive: 19 kpl nro 642325 koko 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19; 21; 22; 24; 27; 30; 32; 34
kuusiokolohylsyt: 8 kpl nro 643229 koko 4; 5; 6; 7; 8; 10; 12; 14
T-kahva: 1 kpl nro 641329 koko 295
Jatkovarret ”Wobble-Fix”: 2 kpl nro 641129 koko 125; 250
nivel: 1 kpl nro 641629 koko 1/2
räikkäväännin: 1 kpl nro 640025 koko 1/2
neliötappi: 1 kpl vastaava nro 650002 koko 5 käyttö kuusio 7/16" E 11,2 - voimansiirto neliö 1/2"
välikappaleet: 2 kpl vastaava nro 649500
käyttö neliöadapteri 3/8" - voimansiirto neliö 1/2"
käyttö neliöadapteri 1/2" - voimansiirto neliö 3/8"
Säilytys: ABS-muovilaatikko
Tekniset tiedot
| Kuusiokolohylsyavaimen profiili | Surfacedrive |
|---|---|
| Neliö wobble-fixillä | heiluntakulmalla |
| Laatikon täyttöaste g | 8×20 |
| Tuotetyyppi | hylsyavain |
| Pituus | 510 mm |
| Leveys | 294 mm |
| Korkeus | 61 mm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa |
| Vetoprofiili | Kuusiokoloruuvitaltta; Surfacedrive-kuusiokantahylsyt; Kuusiokoloruuvitaltta; Surfacedrive-kuusiokantahylsyt; Kuusiokoloruuvitaltta; Surfacedrive-kuusiokantahylsyt |
| Kuusiokoloavaimen avainvälikokoalue | 4-14 mm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa; 1/2 tuumaa |
| Avainvälin alue, surfacedrive | 8-34 mm |
| Avaimen koot | metrinen |
| Osien lukumäärä | 35 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G638025SD |
|---|---|
| EAN | 4062406061401 |