Momenttiavain, perusyksikkö ilman pistotyökalua 60
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Rakenne
Käytännöllinen ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, säädettävissä asteikon avulla ja automaattisella laukaisulla. Erittäin korkea toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja; samalla painejouset ja muut kuluvat osat valitaan ja esikäsitellään erittäin huolellisesti. Räikkäpää on vaihdettavissa oikea- ja vasenkätiseen kiristykseen.
Erittäin mukava ja tarkka halutun vääntömomentin säätö selkeästi kuuluvan ja tuntuvan "klik"-äänen ansiosta.
Perusosa, jossa vaihtoneliö (ilman vaihto-/lisätyökalua). Sopivat vaihto-/lisätyökalut nro 657582–657950.
Mittayksiköt: Nm
Leikkuuarvot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman vaihto-/lisätyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty mitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointimitta
L4 = vaihto-/lisätyökalun mitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminto
Momenttiavaimessa laukaisu tapahtuu "signaalilla" (selvästi kuuluva ja tuntuva), ja sen jälkeen se on heti valmis jatkotyöhön.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Huomautus
Kalibrointi on mahdollista vain oikeakätiseen kiristykseen.
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus on voimassa vasta DIN EN ISO 6789:n mukaiselta kalibroidulta momenttialueelta.
Tarkkuus
Ilmoitetusta arvosta vain oikeakätisessä kiristyksessä: ±3 %
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Käytännöllinen ja erittäin kompakti, yksivartinen momenttiavain, säädettävissä asteikon avulla ja automaattisella laukaisulla. Erittäin korkea toistotarkkuus, koska käytetään yksinomaan ensiluokkaisia materiaaleja ja samalla painejouset ja muut kuluvat osat valitaan ja esikäsitellään erittäin huolellisesti. Räikkäpää on vaihdettavissa oikea- ja vasenkätisen kiristyksen välillä.
Erittäin mukava ja tarkka halutun vääntömomentin säätö selvästi kuuluvan ja tuntuvan "klik"-äänen ansiosta.
Perusosa, jossa pistöneliö (ilman pistotyökalua). Sopivat pistotyökalut nro 657582 − 657950.
Mittayksiköt: Nm
Leikkausarvot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sis. tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminto
Momenttiruuvimeisseli laukeaa "signaalilla" (selvästi kuuluva ja tuntuva) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Käyttötiedot
Keskikokoisille ja suurille malleille.
Huomautus
Kalibrointi on mahdollista vain oikealle kiristettäessä.
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 271.5 mm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 0.5 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Maksimivääntömomentti | 60 Nm |
| Hetkellinen aikaväli | 10 - 60 Nm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±3 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm; Nm; Nm |
| Laukaisuarvon asetus | säätöasteikolla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | pistotyökaluille (neliökiinnitys) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikean- ja vasemmanpuoleinen veto |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 278 mm |
| Vivun pituus ilman liitännäistyökalua [l1] | 254 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen lyhyen liikkeen laukaisu |
| Pidin pistotyökaluille | 9×12 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Momenttiavaimen säädetty ulottumamitta [l2] | 17.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G65605560 |
|---|---|
| EAN | 4045197302267 |