Pistotyökalu, jossa hitsauskiinnike
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa on nelikulmakiinnitys.
Rakenne
Pudotustaottu; kaikissa pistoliitännällä varustetuissa työkaluissa = suorakaiteen muotoinen varsi jousikuormitteisella lukitustapilla. Näin taataan pistotyökalujen varma ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Piirustustiedot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Käyttötiedot
Omavalmisteisten työkalujen, esim. taivutettujen erikoisavainten, päällehitsaukseen. Riippuen hitsatun osan pituudesta asteikolle on asetettava korjattu arvo.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pistotyökalu, jossa hitsauskiinnike |
|---|---|
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Pituus l | 8 mm |
| Pistomitta s | 8 mm |
| Korkeus h | 8 mm |
| Pistovarsi | 9×12 mm |
| Sarja | 737/10 |
| Pituus l | 8 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Neliö, jossa hitsauskiinnike | 8×14 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 657950 |
|---|---|
| EAN | 4018754034598 |