Laikkahiomalaikka SLTT (CER), taso-kupera INOXille 40 40
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Patentoitu, kaareva lamellirakenne ja sen sijoittelu antavat parhaan mahdollisen pinnoitepaksuuden erinomaiselle hiontateholle ja käyttöiälle.
Kestävä teräslevystä valmistettu tukilaikka. Hiljainen ja vähävärinäinen.
Suurin mahdollinen hiontateho, keraaminen rae itse teroittuvalla vaikutuksella. Ei lasittumista eikä ylikuumenemista. Erittäin sopiva myös reunahiontaan.
Käyttötiedot
Maksimaaliseen hiontatehoon pitkällä kulumisiällä.
Huomautus
Selkäksetön lamellilaikka SLTflex pehmeään hiontaan, kulmahitsisaumojen työstöön jne. löytyy tuotenumerosta 566300 alkaen.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Lamellihiomalaikka |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 178 mm |
| Hionta-aineen nimike | Keraaminen |
| Optimoitu materiaaleille | INOX |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Selkä | Teräslevyselkä |
| Levyn ⌀ | 178 mm |
| Raekoko | 40 |
| Muotin kuvaus | tasokupera |
| Reiän ⌀ | 22,23 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G56542340 |
|---|---|
| EAN | 4027497388875 |