Kuitulaikka KF 708, puolijalokorundi (A) ⌀ 115 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vetoluja mutta hyvin taipuisa vulkanoitu kuitu. Reikä 22,23 mm ja ristirako.
Laadukas yleiskäyttöinen kuitulaikka VSM KF 708 metallien, muovin, puun jne. hiontaan. Raetyyppi: puolijalokorundi (A).
Käyttötiedot
Kulmahiomakoneille, maks. kehänopeus 80 m/s, tukilaikalla nro 566650 / 566670.
Tasaisten tai kuperien pintojen hiontaan suurella joustavuudella.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Puujalokorundi (A) |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Optimoitu materiaaleille | Teräs |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Enimmäiskierrosluku: | 13300 min-1 |
| Hioma-alusta | Vulkanoitu kuitu |
| Sopii pikalukitusjärjestelmään | Roloc™ |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Kartio | Roloc™-pikavaihtojärjestelmä |
| Tuotetyyppi | Kuitulaikka |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 115 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Sarja | KF708 |
| Valmistajan merkintä | VSM KF 708 |
| Raekoko | 24 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 566400 |
|---|---|
| EAN | 4018875992845 |