Kangaspohjainen hiomalaikkapyörö (CER) ⌀ 150 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Taustapuoli on veluuripäällysteinen ja se on itsestään tarttuva yhdessä tarrakiinnitteisen tukilaikan kanssa, esim.
nro 567760 itseliimautuva. Nopea laikanvaihto.
XK870K-hiomalaikkapyöröt, joissa kestävä polyesterikangas. Itseteroittuva keraaminen hiomajyvä ja hioma-aktiivinen lisäpinnoite (TOP Size) varmistavat aggressiivisen ja viileän leikkauksen.
Käyttötiedot
Käyttö kulmahiomakoneissa tai epäkeskohiomakoneissa tarrakiinnityksellä (pölynpoisto ei mahdollinen). Suurin työnopeus 40 m/s.
Kaikkien teräslaatujen työstöön. Erityisen sopiva vaikeasti työstettäville materiaaleille, kuten ruostumaton teräs, nikkeliseokset, kromi, titaani.
Huomautus
Sopiva käsihiontapala tarrakiinnitteisille hiomalaikkapyöröille, ks. nro 567857 koko 125 ja koko 150. Tarrakangaslaikat ks. nro 566902 − 566950. Minikajärjestelmä ⌀ 50 mm ja ⌀ 75 mm ks. nro 554005 ja seuraavat.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomapaperilaikka |
|---|---|
| Hioma-aine | Keraaminen rae (CER) |
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 150 mm |
| Raekoko | 80 |
| Levyn ⌀ | 150 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 567512 |
|---|---|
| EAN | 4018875483091 |