Nylonhiomalaikka tarrakiinnityksellä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarrakiinnitteinen hiomanailonkiekko, jossa rei’itetty kangastukikerros varmaa tarttumista varten. Irrotettavalla keskitinytimellä, joka mahdollistaa kiekon tarkan sijoituksen ja asennuksen tukilaikalle (noin 50 % pienempi tärinätaso tarrakiinnitteisellä tukilaikalla nro 566965).
Käyttötiedot
Kulmahiomakoneissa tarratukilaikalla nro 566960 tai 566965 (keskitystoiminnolla varustetuille hiomalaikoille).
Käyttöön viimeistelyyn, mattakiillotukseen, siirtymien tekoon selvästi pienemmällä karheussyvyydellä sekä kevyeen puhdistukseen (esim. päästövärin poisto) ja purseenpoistoon.
Huomautus
Esihiontaan tarkoitetut hiomapaperikiekot, ks. nro 567705 ja siitä eteenpäin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotetyyppi | Liina |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 125 mm |
| Levyn ⌀ | 125 mm |
| Hienousaste | karkea |
| Vastaava raekoko | 100 |
| Väri | ruskea |
| Toteutus | karkea |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 566950 |
|---|---|
| EAN | 4045197566218 |