Vuodonilmaisin Ls250
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Vuodonilmaisimella LS 250 voidaan paikallistaa myös hyvin pienet vuodot useiden metrien etäisyydeltä. Se muuntaa ei-kuultavan ultraäänen taajuudeksi, joka voidaan havaita sekä visuaalisesti näytön avulla että kuuluvasti mukana toimitettavien ääntä eristävien kuulokkeiden avulla. LS 250 vakuuttaa hienostuneella anturitekniikallaan, joka tehostaa vuotojen jäljitystä. Sisäänrakennettua laserosoitinta käytetään kohteen tähtäämiseen, jotta vuoto voidaan paikallistaa tarkasti. Erityisesti muotoillun äänisuppilon käyttö parantaa ääniaaltojen suuntaamista. Suppilo toimii suuntaavana mikrofonina, joka vaimentaa häiritsevät sivuäänet ja helpottaa vuotojen tarkkaa pistepaikannusta myös vaikeapääsyisissä paikoissa. Lisäksi LS 250:ssä on suuri kosketusnäyttö.
Edut
- Helppo ja nopea mittaus myös useiden metrien etäisyydeltä.
- Mittauksia voidaan suorittaa käynnin aikana ilman, että toiminta häiriintyy.
- Laitteen lyhyt takaisinmaksuaika suurten kustannussäästöjen ansiosta.
- Ei häiriöitä voimakkaiden sivuäänien vuoksi, koska akustinen taajuus toimii ultraäänialueella.
Käyttötiedot
Vuotojen etsintä paineilma-, kaasu-, höyry- ja tyhjiöjärjestelmissä.
Toimitussisältö
- Vuodonilmaisin ultraäänianturilla.
- Pistooliputki suuntauskärjellä.
- Äänisuppilo.
- Äänisuppilo, ergonominen kuuloke.
- Verkkolaite pistotulpalla / laturi.
- Kuljetuslaukku.
Huomautus
Ei sovellu heliumille.
Toiminto
IP20: Suojaus yli 12 mm:n halkaisijaltaan olevien vieraiden esineiden tunkeutumiselta, mutta kosketusta tulee välttää; lisäksi ei suojaa vedeltä.
Malli
Vuodonilmaisimella LS 250 voidaan paikantaa myös hyvin pienet vuodot useiden metrien etäisyydeltä. Se muuntaa kuulumattoman ultraäänen taajuudeksi, joka voidaan havaita sekä visuaalisesti näytön avulla että kuultavasti mukana toimitettavilla äänieristetyillä kuulokkeilla. LS 250 vakuuttaa hienolla anturitekniikalla, joka parantaa vuotojen jäljitystä tehokkaasti. Sisäänrakennettua laserosoitinta käytetään kohteen suuntaamiseen, jotta vuoto voidaan paikantaa tarkasti. Erityisesti muotoiltua äänisuppiloa käyttämällä ääniaaltojen suuntaus paranee. Suppilo toimii suuntaavana mikrofonina, joka vaimentaa häiritsevät sivuäänet ja helpottaa vuotojen tarkkaa pistemäistä paikannusta myös vaikeapääsyisissä paikoissa. Lisäksi LS 250:ssa on suuri kosketusnäyttö.
Etu
- Helppo ja nopea mittaus myös useiden metrien etäisyydeltä.
- Mittausten suorittaminen käytön aikana ilman, että toiminta häiriintyy.
- Laitteen lyhyt takaisinmaksuaika suuren kustannussäästön ansiosta.
- Ei häiriöitä kovien sivuäänien vuoksi, koska akustinen taajuus toimii ultraäänialueella.
Käyttötiedot
Vuotojen etsintä paineilma-, kaasu-, höyry- ja tyhjiöjärjestelmissä.
Toimitussisältö
- Vuodonilmaisin ultraäänianturilla.
- Pistooliputki suuntakärjellä.
- Äänisuppilo.
- Äänisuppilo, ergonomiset kuulokkeet.
- Verkkolaite pistotulpalla / laturi.
- Kuljetuslaukku.
Huomautus
Ei sovellu heliumille.
Tekniset tiedot
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
|---|---|
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Pituus | 263 mm |
| Latausaika per akku | 4 h |
| Käyttöaika | 10 h |
| Laserluokka | Luokka 2 |
| Käyttölämpötila | -5 – 50 °C |
| Likaisuusaste | 2 |
| Työtaajuus | 40 (+/- 2) kHz |
| Laser | Aallonpituus 630–660 nm |
| Vaihdettava akku | ei |
| Näyttötyyppi | 3,5 tuuman TFT-transmissiivinen kosketusnäyttö |
| IP-suojausluokka | IP 20 |
| Varastointilämpötila | -20 – 60 °C |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Käyttöarvot | Sisätiloissa |
| Liitäntämuoto | 3,5 mm pistoke; Pistorasia; 3,5 mm pistoke; Pistorasia; 3,5 mm pistoke; Pistorasia |
| Leveys | 96 mm |
| Korkeus | 280 mm |
| Akun jännite | 7,4 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Paino akku mukaan lukien | 0,55 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G080198LS250 |
|---|---|
| EAN | 4067263097983 |