LED-taskulamppu P7 P7
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
LED Lenser on teknologiajohtava yritys LED-taskulamppujen alalla. Kaikki liittimet roiskeveden suojatuissa alumiinikoteloissa ovat kullattuja, ja korkealaatuiset linssit jakavat valon tasaisesti ja pienin valohäviöin. Kaikki nämä korkealaatuiset taskulamput on varustettu patentoidulla Advanced Focus -järjestelmällä.
- Advanced Focus System (AFS)
Advanced Focus System yhdistää linssin ja heijastimen ja siten myös molempien järjestelmien edut. Tuloksena on erinomainen valon keskitys fokuksessa sekä erityisen homogeeninen, epätarkennettu valokeila. Siksi AFS:ää pidetään yhtenä maailman parhaista LED-lamppujen tarkennusjärjestelmistä. - Rapid Focus
Tavanomaisia kiertomekanismilla toimivia tarkennusjärjestelmiä on yleensä käytettävä molemmin käsin. Rapid Focus -toiminnolla valokeilaa voidaan sen sijaan säätää nopeasti yhdellä kädellä.
LED LENSERin High Performance -tuotesarja yleiskäyttöön. Pudotustestattu 1 m:n korkeudesta.
Toiminta
IPX4: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista, mutta ei suojaa vierasesineiltä eikä kosketukselta.
Toimitussisältö
Sis. paristo nro 081557 LR3.
Rakenne
LED Lenser on LED-taskulamppujen alalla teknologiajohtava yritys. Kaikki liitännät roiskevesisuojatuissa alumiinikoteloissa ovat kullattuja, ja korkealaatuiset linssit jakavat valon tasaisesti pienin valohäviöin. Kaikki nämä korkealaatuiset taskulamput on varustettu patentoidulla Advanced Focus -järjestelmällä.
- Advanced Focus System (AFS)
Advanced Focus System yhdistää linssin ja heijastimen ja siten yhdistää molempien järjestelmien edut. Tuloksena on erinomainen valon keskitys tarkennettuna sekä erittäin tasainen, tarkentamaton valokartio. Siksi AFS lukeutuu maailman parhaisiin LED-lamppujen tarkennusjärjestelmiin. - Rapid Focus
Tavallisia kiertomekanismilla toimivia tarkennusjärjestelmiä on yleensä käytettävä molemmin käsin. Rapid Focus -toiminnolla valokartiota voidaan sen sijaan säätää nopeasti yhdellä kädellä.
LED LENSERin High Performance -sarja yleiskäyttöön. Pudotustestattu 1 m korkeudesta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Taskulamppu |
|---|---|
| IP-suojausluokka | IP X4 |
| Valovirta | 450 lm |
| Pään ⌀ | 37 mm |
| Paloaika | 25 h |
| Paino | 175 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Kokonaispituus | 130 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 4 |
| Paloaika, vaihe 2 | 25 h |
| Valovirta vaihe 2 | 40 lm |
| Valmistajan merkintä | P7 |
| Vyökotelo sisältyy toimitukseen | kyllä |
| Edistynyt tarkennusjärjestelmä (AFS) | kyllä |
| Rapid focus | kyllä |
| Kansainvälinen malli | LR3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G081485P7 |
|---|---|
| EAN | 4058205009898 |