LED-taskulamppu Work akulla
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ledlenser kuuluu LED-taskulamppujen teknologiajohtaviin yrityksiin. Kaikki liittimet roiskesuojatuissa alumiinikoteloissa ovat kullattuja, korkealaatuiset linssit jakavat valon tasaisesti ja pienin valohäviöin. Kaikissa lampuissa on fokusoitava valopää.
Ledlenser Work -sarja – käytännössä tuhoutumattomat lamput vaativiin käyttökohteisiin käsityössä ja teollisuudessa.
- Valopään ja päätykannen kumisuojus suojaa iskuilta ja vaurioilta.
- Lisäetulasi suojaa linssiä naarmuilta. <Toiminto
- Valaisinpään ja päätykannen kumisuojus suojaa iskuilta ja vaurioilta.
- Lisäetulasi suojaa linssiä naarmuilta.
IP68: Suojattu pitkäaikaiselta upotukselta veteen (vesitiivis) ja suojattu pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis), sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
Sis. USB-latauskaapelin, rannehihnan ja laturin.
Malli
Ledlenser kuuluu LED-taskulamppujen teknologiajohtajiin. Kaikki roiskevesisuojattujen alumiinirunkojen kontaktit ovat kullattuja, laadukkaat linssit jakavat valon tasaisesti ja pienin valohäviöin. Kaikissa valaisimissa on tarkennettava valaisinpää.
Ledlenser Work -sarja: käytännössä tuhoutumattomat valaisimet vaativiin käyttökohteisiin käsityö- ja teollisuusalalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Taskulamppu |
|---|---|
| IP-suojausluokka | IP 68 |
| Valovirta | 900 lm |
| Pään ⌀ | 45 mm |
| Paloaika | 2 h |
| Paino | 219 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Kokonaispituus | 170 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| ATEX-vyöhyke | ei mitään; ei mitään; ei mitään |
| Valaistus | LED-moduuli |
| Paloaika, vaihe 2 | 3,25 h |
| Akkukapasiteetti | 4,8 Ah |
| Valovirta vaihe 2 | 390 lm |
| Valmistajan merkintä | P7R-WORK |
| Akun jännite | 3,7 V; 3,7 V; 3,7 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Edistynyt tarkennusjärjestelmä (AFS) | kyllä |
| Valovirta, taso 3 | 15 lm |
| Paloaika vaihe 3 | 60 h |
| Smart light technology (slt) | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 081469 |
|---|---|
| EAN | 4058205020695 |