Kulma-medialista yksilölliseen varusteluun 1000 1000
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Teollisten pistokeliitäntäjärjestelmien tekniset tiedot (nro 928490; 928491; 928492):
- Suurin liitäntäarvo 230 V AC, 16 A tai 400 V AC, 16 A.
- Kokonaiskuormitettavuus vaihtovirralla: 3,5 kW.
- Kokonaiskuormitettavuus kolmivirralla: 10,5 kW.
- Esivalmistettujen kaapelien johdinpoikkipinta:
3 × 1,5 mm2 vaihtovirralla (L, N, PE)
5 × 1,5 mm2 kolmivirralla (L1, L2, L3, N, PE) - Suojausluokka 1
- Kotelointiluokka IP 20.
Rakenne
Koko 1000×1000 mm.
Teräslevystä, modulaarisella rakenteella. Kaikissa energiakomponenteissa on kaapeli ja pistoke. Moduuleja ja kansia voidaan muuttaa/sijoittaa vapaasti.
Kaapeliläpiviennit ylä-, ala- ja etupuolella virransyöttöä ja useiden mediakiskojen yhteenliittämistä varten.
Sähköinen esiasennus teollisella pistokeliitäntäjärjestelmällä (koskee vain mediakiskoja):
1 kpl jakoblokki nro 928492, 5-napaisella syöttö-/lähtöjohdolla ja 5 kpl 3-napaista pistorasiaa,
1 kpl 5-napainen pistoke nro 928490, koko 5, syöttöjohtoa varten sisältyy toimitukseen.
Huomautus
Ensiliitännät sekä pistokkeiden tai pistorasioiden liittäminen johtoihin saa tehdä vain pätevä sähköasentaja!Sopii
Kulmatyötasot nro 926302–926342, kulmamoduulit nro 920103, 920104, 920116.
Rakenne
Voidaan varustaa yhteensä 16 yksittäismodulilla (8 moduulia kummallakin puolella), joissa kussakin 1E-jakoyksikkö nro 928470.
Kuvaus
Teollisten plug-in-järjestelmien tekniset tiedot (nro 928490; 928491; 928492):
- Suurin liitäntäarvo 230 V AC, 16 A tai 400 V AC, 16 A.
- Kokonaiskuormitettavuus vaihtovirralla: 3,5 kW.
- Kokonaiskuormitettavuus kolmivirralla: 10,5 kW.
- Esivalmistettujen kaapelien johdinpoikkipinta:
3 × 1,5 mm2 vaihtovirralla (L, N, PE)
5 × 1,5 mm2 kolmivirralla (L1, L2, L3, N, PE) - Suojausluokka 1
- Kotelointiluokka IP 20.
Rakenne
Koko 1000×1000 mm.
Teräslevystä, modulaarinen rakenne. Kaikissa energiakomponenteissa on kaapeli ja pistoke. Moduulit ja kannet voidaan muuttaa/sijoittaa vapaasti.
Kaapeliläpiviennit ylä-, ala- ja etupuolella sähkönsyöttöä ja useiden medialistojen yhteenliittämistä varten.
Sähköinen esiasennus teollisella pistokeliitäntäjärjestelmällä (vain medialistoille):
1 kpl jakoblokki nro 928492 5-napaisella tulo-/lähtöjohdolla ja 5 kpl 3-napaisia pistorasioita,
1 kpl 5-napainen pistoke nro 928490 koko 5 syöttöjohtoa varten sisältyy toimitukseen.
Huomautus
Ensiliitännät sekä pistokkeiden tai pistorasioiden kytkentä johtimiin saa tehdä vain pätevä sähköasentaja!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Energiamoduuli |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 1.5 mm |
| Syvyys | 100 mm |
| Syvyys | 100 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Liitäntätyyppi, tulo | GST-pistokejärjestelmä |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Asennuskorkeus | 139 mm |
| Sopii tyypille | 1000 |
| Jaon yksikkö | 16E |
| Virtatyyppi | AC |
| Tyhjien moduulien määrä (1 e/2 e/3 e) | 4× / - / 4× |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9284211000 |
|---|---|
| EAN | 4062406116088 |