Verstasvaunu XL ToolCar 20×20G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
XL ToolCar -työkalukärry, syvyys 600 mm, naarmuuntumattomalla, liukumattomalla ja erityisen pintaa suojaavalla GARANT GridLine -matolla. Hylly on helppo vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambusta). Arvotavaralokero / sivulokero lukittavissa keskitetysti yhdessä ulosvedettävien laatikoiden kanssa.
Pylväskehykset on varustettu LDPE-puskurisuojilla. Törmäyksessä ne minimoivat vauriot herkille pinnoille ja työkappaleille. Kummallakin puolella 2 kuulalaakeroitua kiintopyörää ja kääntöpyörää, ⌀ 200 mm, juoksupinnassa kuvioton TPU-pinnoite, mahdollisimman pieni vierintävastus, hiljainen kulku ja lankasuoja. Kääntöpyörät lukittavissa sekä pyörän että kääntökehän osalta.
Maalipinta
Jauhemaalattu kahdessa värissä, hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sis. jaottelut:
jokaista 75 mm ulosvedettävää laatikkoa kohti 1 uritettu välilista nro 951520 koko 75,
jokaista 125 mm ulosvedettävää laatikkoa kohti 1 uritettu välilista nro 951520 koko 125.
Huomautus
200 mm korkeisiin ulosvedettäviin laatikoihin sopivat nyt myös uritetut välilistat nro 951520 koko 200 sekä reunalistat nro 951570 koko 200 ja pistettävät välilevyt nro 951741–951821, kukin koossa 200.
Lisää lisävarusteita ja jaottelumateriaaleja löytyy ryhmästä 95.
Huomautus
Sopiva jaottelumateriaali:
Uritetut reunalistat nro 951570 koko 75; koko 125 ja koko 200;
Uritetut välilistat nro 951520 koko 75; koko 125 ja koko 200;
Pistettävät väliseinät nro 951721–951821 koko 75; nro 951731–951821 koko 125 ja nro 951741–951821 koko 200.
Varustus
Ulosvedettävän laatikon etukorkeus mm: 75; 75; 75; 75; 125; 125; 200
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Mobiiliin työskentelyyn paikan päällä.
- Teollisuus- ja yksityiskäyttöön.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Ulosvedettävät hyllyt L-BOXXin kiinnitykseen (tuotenro
- 914574, 914575).
- Säilytyshylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Asenna ruuvipenkit (lisävaruste) vain bambutyötasoon.
- Noudata ruuvipenkin asennusohjetta.
- Asenna enintään yksi sisäinen ulosvedettävä laatikko ToolTruckin kaappiosaan (tuotenro
- 914560, 914564, 914568).
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työkalukärryn tai pyörillä varustetun työpöydän päällä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä altista työkalukärryä tai pyörillä varustettua työpöytää iskuille.
Rakenne
XL ToolCar -verstasvaunu 600 mm syvyydellä, naarmuuntumattomalla, liukumattomalla ja erityisen pintaa säästävällä GARANT GridLine -matolla. Hylly voidaan helposti vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambuun). Arvotasku / sivutasku keskitetysti lukittavissa yhdessä ulosvetolaatikoiden kanssa.
Pylväskehikot on varustettu LDPE-puskureilla. Törmäystilanteessa ne minimoivat vauriot herkille pinnoille ja työkappaleille. Kummallakin 2 kuulalaakeroitua kiinteää ja kääntyvää pyörää, ⌀ 200 mm, sileä TPU-pinnoite kulkupinnassa, mahdollisimman pieni vierintävastus, hiljainen käynti ja lankasuoja. Kääntyvät pyörät lukituksella pyörälle ja kääntökehälle.
Maalipinta
Jauhemaalattu kahdessa värissä, hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sisältää jaottelut:
jokaista 75 mm ulosvetolaatikkoa kohti 1 uritettu jakolista nro 951520, koko 75,
jokaista 125 mm ulosvetolaatikkoa kohti 1 uritettu jakolista nro 951520, koko 125.
Huomautus
200 mm korkeisiin ulosvetolaatikoihin sopivat nyt myös uritetut jakolistat nro 951520, koko 200, sekä reunalistat nro 951570, koko 200, ja pistettävät jakolevyt nro 951741–951821, kukin koossa 200.
Lisää lisävarusteita ja jaottelumateriaaleja löytyy ryhmästä 95.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työkaluvaunu |
|---|---|
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 50 kg |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 20×20G |
| Laatikon ulosveto | Ulosvetolukitus |
| Syvyys | 630 mm |
| Leveys | 820 mm |
| Paino | 118 kg |
| Korkeus | 1080 mm |
| Rullattava | kyllä |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Ovet | kyllä |
| Laatikoiden määrä | 7 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yksikätinen |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×20 |
| Sarja | ToolCar |
| Suurin kokonaiskantavuus | 600 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 914590 |
|---|---|
| EAN | 4062406294854 |