ToolCar-työpajavaunu ComfortClose-toiminnolla 20×16G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
ToolCar-työpajavaunu, jossa on naarmuuntumaton, liukumaton ja erityisen pintaystävällinen GARANT GridLine -matto. Laskutaso voidaan helposti vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambusta) tai bambutyötasoon, jossa on ruuvipenkki. Arvotavara-/sivulokero on keskuslukittava yhdessä laatikoiden kanssa. Laatikon etulevyt ja vaunun palkit on varustettu matalatiheyksisestä polyeteenistä valmistetuilla puskurisuojilla. Törmäyksessä ne minimoivat vauriot herkille pinnoille ja työkappaleille.
GARANT ComfortClose. Itse sulkeutuvat, vaimennetut laatikot.
Maalipinta
Jauhemaalattu kahdella värillä: hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sisältää jaottelut:
jokaista 75 mm laatikkoa kohti 1 uritettu välilista nro 951510 koko 75,
jokaista 125 mm laatikkoa kohti 1 uritettu välilista nro 951510 koko 125.
Huomautus
200 mm korkeisiin laatikoihin sopivat nyt myös uritetut välilistat nro 951510 koko 200 sekä reunalistat nro 951560 koko 200 ja välilevyt nro 951741–951821, kukin koossa 200.
Lisää lisävarusteita ja jaottelumateriaalia löytyy ryhmästä 95.
Huomautus
Sopiva jaottelumateriaali:
Uritetut reunalistat nro 951560 koko 75; koko 125 ja koko 200;
Uritetut välilistat nro 951510 koko 75; koko 125 ja koko 200;
Väliin työnnettävät väliseinät nro 951721–951821 koko 75; nro 951731–951821 koko 125 ja nro 951741–951821 koko 200.
Varustus
laatikon etukorkeus: 75; 75; 75; 125; 200; 200 mm
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Liikkuvaan työskentelyyn paikan päällä.
- Teolliseen ja yksityiskäyttöön.
- Laatikot työkalujen säilytykseen.
- Ulosvedettävät hyllyt L-BOXXin kiinnittämistä varten (tuotenro
- 914574, 914575).
- Laskuhylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Asenna ruuvipenkki (lisävaruste) vain bambutyötasoon.
- Noudata ruuvipenkin asennusohjetta.
- Asenna enintään yksi sisälaatikko ToolTruck-kaappiosaan (tuotenro
- 914560, 914564, 914568).
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpajavaunun tai pyörillä varustetun työpöydän päällä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä altista työpajavaunua tai pyörillä varustettua työpöytää iskuille.
Rakenne
ToolCar-työpajavaunu naarmuuntumattomalla, liukumattomalla ja erityisen pintaystävällisellä GARANT GridLine -matolla. Laskutaso on helppo vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambu) tai bambutyötasoon, jossa on ruuvipenkki. Arvotavaratila / sivutasku lukittavissa keskitetysti yhdessä ulosvetolaatikoiden kanssa. Laatikostojen etusarjat ja vaunun palkit on varustettu matalatiheyksisestä polyeteenistä valmistetuilla puskurisuojilla. Törmäystilanteessa ne minimoivat vauriot herkille pinnoille ja työkappaleille.
GARANT ComfortClose. Itse sulkeutuvat, vaimennetut laatikot.
Maalaus
Jauhemaalattu kahdessa värissä, hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sisältää jaottimet:
jokaista 75 mm ulosvetolaatikkoa kohti 1 uritettu välilista nro 951510 koko 75,
jokaista 125 mm ulosvetolaatikkoa kohti 1 uritettu välilista nro 951510 koko 125.
Huomautus
200 mm korkeisiin ulosvetolaatikoihin sopivat nyt myös uritetut välilistat nro 951510 koko 200 sekä reunalistat nro 951560 koko 200 ja sisään asetettavat jakolevyt nro 951741–951821, kukin koossa 200.
Lisää lisävarusteita ja jaottelumateriaalia on ryhmässä 95.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työkalukärry |
|---|---|
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 30 kg |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 20×16G |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 78 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Rullattava | kyllä |
| Konfiguraattoriin liittyvä | kyllä |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Ovet | kyllä |
| Laatikoiden määrä | 6 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yhden käden |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×16 |
| Sarja | ToolCar; ToolCar-työkalukärry |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 914524 |
|---|---|
| EAN | 4045197892140 |