Verstasvaunu ToolCar 20×16G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
ToolCar-työkaluvaunu, jossa on naarmuuntumaton, liukumaton ja erityisen pintaystävällinen GARANT GridLine -matto. Tasohylly voidaan helposti vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambu) tai bambutyötasoon, jossa on ruuvipenkki. Arvotavara-/sivulokero keskuslukittavissa yhdessä ulosvedettävien laatikoiden kanssa. Laatikoiden etulevyissä ja vaunun poikkipalkeissa on matalatiheyksisestä polyeteenistä valmistetut puskurit. Törmäystilanteessa ne minimoivat vauriot herkille pinnoille ja työkappaleille.
Maalaus
Jauhemaalattu kahdella värillä, hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sis. jaottelut:
jokaista 75 mm ulosvedettävää laatikkoa kohti 1 uritettu jakolista nro 951510, koko 75,
jokaista 125 mm ulosvedettävää laatikkoa kohti 1 uritettu jakolista nro 951510, koko 125.
Huomautus
200 mm korkeisiin ulosvedettäviin laatikoihin sopivat nyt myös uritetut jakolistat nro 951510, koko 200, sekä reunalistat nro 951560, koko 200, ja sisään työnnettävät jakolevyt nro 951741–951821, kukin koossa 200.
Lisää lisävarusteita ja jaottelumateriaalia löytyy ryhmästä 95.<Huomautus
Sopiva jaottelumateriaali:
Uritetut reunalistat nro 951560, koot 75, 125 ja 200;
Uritetut jakolistat nro 951510, koot 75, 125 ja 200;
Sisään työnnettävät jakoseinät nro 951721–951821, koko 75; nro 951731–951821, koko 125 ja nro 951741–951821, koko 200.
Varustus
Laatikon etukorkeus: 75; 75; 75; 125; 200; 200 mm
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Liikkuvaan työskentelyyn käyttöpaikalla.
- Teolliseen ja yksityiskäyttöön.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Ulosvedettävät hyllyt L-BOXXin kiinnitykseen (tuotenro
- 914574, 914575).
- Säilytyshylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Asenna ruuvipenkit (lisävaruste) vain bambutyötasoon.
- Noudata ruuvipenkin asennusohjetta.
- Asenna enintään yksi sisäinen ulosvedettävä laatikko ToolTruck-kaappiosaan (tuotenro
- 914560, 914564, 914568).
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työkaluvaunun tai pyörillä varustetun työpöydän päällä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä altista työkaluvaunua tai pyörillä varustettua työpöytää iskuille.
Rakenne
ToolCar-verstasvaunu naarmuuntumattomalla, liukumattomalla ja erittäin pintaystävällisellä GARANT GridLine -matolla. Laskuhylly on helppo vaihtaa muihin työtasoihin (esim. bambuun) tai bambutyötasoon, jossa on ruuvipenkki. Arvotasku / sivutasku keskuslukittava yhdessä ulosvedettävien laatikoiden kanssa. Laatikkojulkisivuissa ja vaunun poikkipalkeissa on matalatiheyksisestä polyeteenistä valmistetut puskurit. Törmäyksessä ne minimoivat vauriot herkille pinnoille ja työkappaleille.
Maalipinta
Jauhemaalattu kaksivärisenä, hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sis. jaottimet:
jokaiselle 75 mm laatikolle 1 uritettu jakolista nro 951510 koko 75,
jokaiselle 125 mm laatikolle 1 uritettu jakolista nro 951510 koko 125.
Huomautus
200 mm korkuisiin laatikoihin sopivat nyt myös uritetut jakolistat nro 951510 koko 200 sekä reunalistat nro 951560 koko 200 ja pistettävät jakolevyt nro 951741–951821, kukin koossa 200.
Lisää lisävarusteita ja jaottelumateriaalia löytyy ryhmästä 95.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työkaluvaunu |
|---|---|
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 40 kg |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 20×16G |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 78 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Rullattava | kyllä |
| Konfiguraattoriin liittyvä | kyllä |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Ovet | kyllä |
| Laatikoiden määrä | 6 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yhden käden |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×16 |
| Sarja | ToolCar; ToolCar-työkaluvaunu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 914520 |
|---|---|
| EAN | 4045197892096 |