ToolTruck-rullatyöpöytä, täysin ulosvedettävät laatikot Comfort Close 20×16G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
ToolTruck-rullatyöpöytä on varustettu X-ABS-työtasolla vaativiin teknisiin käyttökohteisiin.
Kaappiosio, jossa 2 laskuhyllyä ja ovi.
Pystyrunkoihin on asennettu LDPE-puskurit.
Keskuslukko lukitsee kaappiosion oven ja samalla myös laatikot.
GARANT Comfort Close, itsestään sulkeutuvat, vaimennetut laatikot.
Maalipinta
Jauhemaalattu kahdella värillä: hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sisältää jaottimet:
jokaista 75 mm ulosvetolaatikkoa kohti 1 uritettu jakolista nro 951510, koko 75,
jokaista 125 mm ulosvetolaatikkoa kohti 1 uritettu jakolista nro 951510, koko 125.
Huomautus
Arvolokero / sivulokero nro 914791 lisävarusteena, ei integroitu ToolTruckin keskuslukkoon, suljetaan erillisellä sylinterilukolla.
200 mm korkeisiin ulosvetolaatikoihin sopivat nyt myös uritetut jakolistat nro 951510 koko 200 sekä reunalistat nro 951560 koko 200 ja pistettävät jakolevyt nro 951741–951821, kukin koossa 200.
Lisää lisävarusteita ja jakomateriaalia löytyy ryhmästä 95.
Huomio
Kaappitilaan saa asentaa vain yhden sisälaatikon.
Huomautus
Sopiva jakomateriaali:
Uritetut reunalistat nro 951560 koot 75; 125 ja 200;
Uritetut jakolistat nro 951510 koot 75; 125 ja 200;
Pistettävät väliseinät nro 951721–951821 koko 75; nro 951731–951821 koko 125 ja nro 951741–951821 koko 200.
Varustus
laatikon etukorkeus: 75; 75; 75; 125; 200; 200 mm
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Liikkuvaan työskentelyyn kohteessa.
- Teollisuus- ja yksityiskäyttöön.
- Ulosvetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Ulosvedettävät hyllyt L-BOXXin kiinnitykseen (tuotenro
- 914574, 914575).
- Tasohylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Asenna ruuvipenkki (lisävaruste) vain bambutyötasoon.
- Noudata ruuvipenkin asennusohjeita.
- Asenna enintään yksi sisäinen ulosvetolaatikko ToolTruckin kaappiosioon (tuotenro
- 914560, 914564, 914568).
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työkaluvaunun tai pyörillä varustetun työpöydän päällä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee omavaltaisia muutoksia tai muunnoksia.
- Älä altista työkaluvaunua tai pyörillä varustettua työpöytää iskuille.
Rakenne
ToolTruck-rullatyöpöytä on varustettu X-ABS-työtasolla vaativiin teknisiin tarpeisiin.
Kaappiosio, jossa 2 hyllyä ja ovi.
Pystyrungot on varustettu LDPE-puskureilla.
Keskuslukko lukitsee kaappiosion oven ja samalla laatikot.
GARANT Comfort Close, itsestään sulkeutuvat vaimennetut laatikot.
Maalipinta
Jauhemaalattu kahdessa värissä, hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sis. jaottelut:
jokaista 75 mm vetolaatikkoa kohti 1 uritettu välilista nro 951510 koko 75,
jokaista 125 mm vetolaatikkoa kohti 1 uritettu välilista nro 951510 koko 125.
Huomautus
Arvotavara-/sivulokero nro 914791 lisävarusteena, ei integroitu ToolTruckin keskuslukkoon, lukitaan erillisellä sylinterilukolla.
200 mm korkuisiin vetolaatikoihin sopivat nyt myös uritetut välilistat nro 951510 koko 200 sekä reunalistat nro 951560 koko 200 ja pystyvälilevyt nro 951741–951821, kukin koossa 200.
Lisävarusteita ja jaottelumateriaalia löytyy ryhmästä 95.
Huomio
Kaappitilaan saa asentaa vain yhden sisälaatikon.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | siirrettävä työtaso |
|---|---|
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 30 kg |
| Laatikon ulosveto | Ulosvetolukitus |
| Tuotenimen attribuutti | 20×16G |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1195 mm |
| Korkeus | 1000 mm |
| Konfiguraattoriin liittyvä | kyllä |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Laatikoiden määrä | 6 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yksikätinen |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×16 |
| Sarja | ToolTruck; ToolTruck-rullatyöpöytä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 914564 |
|---|---|
| EAN | 4045197892263 |