Kuljetusvaunu umpikumipyörillä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka runko, jossa kummallakin puolella 2 kuulalaakeroitua kiinteää ja (lukittavaa) kääntyvää pyörää (⌀ 160 mm). Tolppakehykset ruuvataan kiinni niin, että ne tarttuvat runkoon ja työntökahvaan. Sivuseinät rei’itetty 25 mm jaolla kantokiskojen ja työkalukasettien asennusta varten.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, sivuseinät antrasiitti RAL 7016 jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kuljetusvaunu, jossa 2 sivuseinää, työntökahva ja täyskumi pyörät.
Huomautus
Sopivat kantokiskot GARANT Tool UNIT -työkalukasetille löytyvät numerolla 970110, GARANT Tool-UNIT numerolla 971000. Sopivat työkalukasetit numerolla 970125 tai 970130.<Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Yhdessä kantokiskon ja työkalupidikkeen kanssa (nro 970110; 970125; 970130) kiristysholkkien ja varrellisten työkalujen säilytykseen.
- Rei’itetty paneeli kantokiskojen ja työkalupidikkeiden asennusta varten.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
Sopimaton käyttö
- Älä ylitä suurinta sallittua kantavuutta.
- Älä istu tai seiso kantokiskoilla tai työkalupidikkeillä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovetettu.
- Älä altista iskuille, kolhuille tai raskaille kuormille.
Rakenne
Vankka alusta, jossa kummallakin puolella 2 kuulalaakeroitua kiinteää ja (lukittavaa) kääntyvää pyörää (⌀ 160 mm). Pylväsrungot ruuvataan kiinni niin, että ne tarttuvat alustaosaan ja työntökahvaan. Sivuseinät rei'itetyt 25 mm jaolla kantokiskojen ja työkalukasettien asennusta varten.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, sivuseinät antrasiitti RAL 7016 jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kuljetusvaunu, 2 sivuseinää, työntökahva ja umpikumipyörät.
Huomautus
Sopivat kantokiskot GARANT Tool UNIT -työkalukasetille löytyvät numerolla 970110, GARANT Tool-UNIT numerolla 971000. Sopivat työkalukasetit numerolla 970125 tai 970130.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | CNC-kuljetusvaunu |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 1.2 mm |
| Syvyys | 800 mm |
| Sisäleveys | 627 mm |
| Syvyys | 1100 mm |
| Leveys | 675 mm |
| Korkeus | 925 mm |
| Jarrullisten kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Kiinteiden pyörien lukumäärä ilman jarrua | 2 |
| Pyörän materiaali | Täyskumi |
| Pohjapinta-ala (syvyys) | 1100 mm |
| Pohjapinta-ala (leveys) | 675 mm |
| Maksimikantavuus | 400 kg |
| ⌀ pyörä | 160 mm |
| Työkalukasettien määrä (1 taso) | 7 |
| Kannatinkiskojen määrä (1 taso) | 4 |
| Toteutus | B |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 970016 |
|---|---|
| EAN | 4062406163181 |