Kuljetusvaunu PU-pyörillä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva alusta, jossa kummallakin puolella 2 kuulalaakeroitua kiinteää pyörää ja (lukittavat) kääntyvät pyörät (⌀ 160 mm). Pystyrungot ruuvataan kiinni niin, että ne tarttuvat alustaan ja työntökahvaan. Sivuseinät rei’itetty 25 mm jaolla kantokiskojen ja työkalukasettien asennusta varten.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, sivuseinät antrasiitti RAL 7016 jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kuljetusvaunu, jossa 2 sivuseinää, työntökahva ja PU-pyörät.
Huomautus
Sopivat kantokiskot GARANT Tool UNIT -työkalukasetille löytyvät numerolla 970110, GARANT Tool-UNIT numerolla 971000. Sopivat työkalukasetit numeroilla 970125 ja 970130.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Yhdessä kantokiskon ja työkalupidikkeen (nro 970110; 970125; 970130) kanssa kiristysholkkien ja varrellisten työkalujen säilytykseen.
- Rei’itetty paneeli kantokiskojen ja työkalupidikkeiden asennukseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
Sopimaton käyttö
- Älä ylitä suurinta sallittua kantavuutta.
- Älä istu tai seiso kantokiskoilla tai työkalupidikkeillä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä altista iskuille, kolhuille tai raskaille kuormille.
Rakenne
Vankka alusta, jossa kummallakin puolella 2 kuulalaakeroitua kiinteää pyörää ja (lukittavaa) kääntyvää pyörää (⌀ 160 mm). Pylväsrungot ruuvataan kiinni siten, että ne tarttuvat alustaan ja työntökahvaan. Sivuseinät rei’itetty 25 mm jaolla kantokiskojen ja työkalukasettien asennusta varten.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, sivuseinät antrasiitti RAL 7016 jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kuljetusvaunu 2 sivuseinällä, työntökahvalla ja PU-pyörillä.
Huomautus
Sopivat kantokiskot GARANT Tool UNIT -työkalukasetille löytyvät numerolla 970110, GARANT Tool-UNIT numerolla 971000. Sopivat työkalukasetit numerolla 970125 tai numerolla 970130.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | CNC-kuljetusvaunu |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 1.2 mm |
| Syvyys | 800 mm |
| Syvyys | 800 mm |
| Leveys | 675 mm |
| Korkeus | 925 mm |
| Sisäleveys | 627 mm |
| Jarrullisten kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Kiinteiden pyörien lukumäärä ilman jarrua | 2 |
| Pyörän materiaali | PU |
| Pohjapinta-ala (syvyys) | 800 mm |
| Pohjapinta-ala (leveys) | 675 mm |
| Maksimikantavuus | 400 kg |
| ⌀ pyörä | 160 mm |
| Työkalukasettien määrä (1 taso) | 5 |
| Kannatinkiskojen määrä (1 taso) | 3 |
| Toteutus | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 970011 |
|---|---|
| EAN | 4062406163143 |