ESD-työpajavaunu
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN EN 61340-5-1.
Rakenne
Korjaamovaunu ESD-johtava DIN EN 61340-5-1 -standardin mukaisesti. Hylly jauhemaalattua johtavaa teräslevyä sekä lisäjohtava hylly, jossa pienosalokero ja polyamidinen purkinpidin, naarmuuntumaton ja pintoja suojaava.
Sähköä johtavat pyörät, 2 kuulalaakeroitua kiinteää ja 2 kuulalaakeroitua kääntyvää pyörää, sileä kulutuspinta, minimaalinen vierintävastus, hiljainen käynti ja lankasuoja. Kääntyvissä pyörissä lukitus pyörälle ja kääntökehälle. Yhden laatikon ulosvetolukitus estää useiden laatikoiden avaamisen samanaikaisesti.
Keskuslukittava tappisylinterilukolla.
Maalipinta
Vaaleanharmaa, RAL 7035:n kaltainen, ESD-jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Soveltuu käytettäväksi sähköstaattisesti suojatuilla alueilla, joissa on johtava lattianpäällyste. Maadoitus tapahtuu pyörien kautta, erillistä maadoitusliitäntää ei tarvita. Kaikki muoviosat on toteutettu johtavina, jotta estetään pintojen varautuminen.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Paikalla tehtäviin liikkuviin töihin.
- Teollisuus- ja yksityiskäyttöön.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Ulosvedettävät hyllyt L-BOXXin kiinnitykseen (tuotenro
- 914574, 914575).
- Säilytyshylly työkappaleiden ja työkalujen varastointiin.
- Saa muuttaa ja muuntaa vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Asenna ruuvipenkit (lisävaruste) vain bambuiselle työtasolle.
- Noudata ruuvipenkin asennusohjetta.
- Asenna enintään yksi sisäinen ulosvedettävä laatikko ToolTruck-kaappiosaan (tuotenro
- 914560, 914564, 914568).
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu korjaamovaunun tai pyörällisen työpöydän päällä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä altista korjaamovaunua tai pyörällistä työpöytää iskuille.
Standardi
DIN EN 61340-5-1.
Malli
Työpajavaunu ESD-johtava standardin DIN EN 61340-5-1 mukaisesti. Hylly jauhemaalattua johtavaa teräslevyä sekä lisäksi johtava hylly, jossa on pientarvikelokerot ja polyamidinen purkinpidin; naarmuuntumaton ja pintoja suojaava.
Sähköä johtavat pyörät, kummassakin 2 kuulalaakeroitua kiinteää ja kääntyvää pyörää, sileä kulkupinta, minimaalinen vierintävastus, hiljainen kulku ja lankasuoja. Kääntyvissä pyörissä lukitus sekä pyörälle että kääntökehälle. Yksittäisulosvedon varmistus tekee mahdottomaksi avata useita laatikoita samanaikaisesti.
Keskuslukittava tappisylinterilukolla.
Maalipinta
Vaaleanharmaa, RAL 7035:n kaltainen, ESD-jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Soveltuu käytettäväksi sähköstaattisesti suojatuilla alueilla, joissa on johtava lattiapinnoite. Maadoitus tapahtuu pyörien kautta, erillistä maadoitusliitäntää ei tarvita. Kaikki muoviosat on toteutettu johtavina, jotta pintojen varautuminen estyy.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Korjaamovaunu |
|---|---|
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 40 kg |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 20×16G |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Syvyys | 500 mm |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Korkeus | 1000 mm |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×16 |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Paino | 71 kg |
| Laatikoiden määrä | 6 |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 40 kg |
| Laatikot yksilöllisellä lukituksella | Yksikätinen |
| Laatikoiden etulevyn korkeus | 75 mm; 75 mm; 75 mm; 125 mm; 200 mm; 200 mm |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Rullattava | kyllä |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Konfiguraattoriin liittyvä | ei |
| Ovet | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 971750 |
|---|---|
| EAN | 4062406783846 |