ESD-laatikosto 16G, omaan varusteluun ja ulosvedettäville laatikoille, siirrettävä 500 mm 500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Laatikosto tukevasta teräsrakenteesta.
Täysin ulosvedettäville laatikoille differentiaalivedolla ja 75 kg kantavuudella. Keskuslukittava tappisylinterilukolla.
Kummallakin puolella kaksi kuulalaakeroitua kiinteää ja kääntyvää pyörää (kääntyvissä pyörissä lukitus pyörälle ja kääntökehälle) ⌀ 125 mm, kulutusta kestävillä, johtavilla pyörillä.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa, RAL 7035:n kaltainen, ESD-jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Laatikostokuori yksilölliseen varusteluun ESD-Workstationiin nro 972010–972015, korkeussäädettäville ESD-työpisteille nro 972017 tai ESD-työpöydille nro 972150–972195.
Huomautus
- Kaikki muoviosat (esim. suojukset) ja kahvat eivät ole ESD-johtavia. Kun runkoon varustellaan laatikoita, on huomioitava, että yksittäisten laatikoiden etukorkeuksien summa on yhtä suuri kuin rungon tehokas korkeus.
- Kutakin suojusta kohti on mahdollista asentaa vain yksi ulosvedettävä laatikko, jonka etukorkeus on 50 mm, ja vain ylimpään kohtaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työkalukaapin runko |
|---|---|
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 12×20G |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Syvyys | 650 mm |
| Tehokas korkeus | 425 mm |
| Syvyys | 650 mm |
| Leveys | 400 mm |
| Korkeus | 700 mm |
| Sarja | GridLine |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 12×20 |
| Leveys G:ssä | 12 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Toteutus | yksilölliseen varusteluun; rullattava |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G972032500 |
|---|---|
| EAN | 4062406769758 |