CNC-suurtilakaappi täydellisenä työkalupidikkeillä, ikkunallisilla ovilla
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaappi, varustelu 40×28G. Osasto kiinnityskiskoilla, säädettävissä 25 mm jaolla. Kääntöovet ovat sisäpuolelta vahvistetut ja lukittavissa 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla. Enimmäinen kokonaiskantavuus per kiinnityskiskopari 200 kg, per poikkipalkki 150 kg.
Maalaus
Runko, kiinnityskiskot ja poikkipalkit vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen kiinnityskiskot nro 971525 koko 28 ja poikkipalkin työkalupidikkeellä nro 971570.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-suurtilavuuskaappeihin ks. nro 942530–942573 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Kaappi varustuksella 40×28G. Lokerot kiinnityskiskoilla, säädettävissä 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla. Suurin kokonaiskantavuus per kiinnityskiskopari 200 kg, per poikkipalkki 150 kg.
Maalipinta
Runko, kiinnityskiskot ja poikkipalkit vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen kiinnityskiskot nro 971525 koko 28 ja poikkipalkin työkalupidikkeellä nro 971570.
Huomautus
GridLine-suurtilakaappien hyllyt ja tarvikkeet, ks. nro 942530–942573 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | CNC-suurtilavuuskaappi |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Kaapin etulevyt | ikkunallisella ovella |
| Syvyys | 700 mm |
| Tehokas korkeus | 1845 mm |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Korkeus | 2000 mm |
| Työkalupidikkeiden lukumäärä | 168 |
| Akseliväli (a) | 71 mm |
| Paino | 115 kg |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Poikkipalkkien lukumäärä | 8 |
| Kiinnityskiskot | 2 paria |
| Kaapin etulevyt | ikkunallisella ovella |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 971453 |
|---|---|
| EAN | 4062406165116 |