CNC-kuljetusvaunu PU-pyörillä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Runko ja yläosa teräslevystä, sivuseinät perforoitu 25 mm jaolla kantokiskojen ja työkalukasettien asennusta varten. Kaksi kuulalaakeroitua kiinteää ja kaksi (lukittavaa) kääntyvää pyörää (⌀ 160 mm) sekä neljä suurta työntökahvaa mahdollistavat vaunun turvallisen käsittelyn kaikilta puolilta työpajaympäristöissä. Sisältää teräslevyhyllyn (p×l×s 150×452×30 mm).
Maalipinta
Runko ja sivuseinät antrasiitti RAL 7016 jauhemaalatut.
Toimitussisältö
Kuljetusvaunu, 2 sivuseinää, työntökahvat ja PU-pyörät.
Huomautus
Sopivat kantokiskot GARANT Tool UNIT -työkalukasetille löytyvät numerolla 970110, GARANT Tool-UNIT numerolla 971000. Sopivat työkalukasetit numerolla 970125 ja 970130.
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Yhdessä kantokiskon ja työkalupidikkeen (nro 970110; 970125; 970130) kanssa kiristysholkkien ja varrellisten työkalujen säilytykseen.
- Perforoitu paneeli kantokiskojen ja työkalupidikkeiden asennusta varten.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
Virheellinen käyttö
- Älä ylitä suurinta sallittua kantavuutta.
- Älä istu tai seiso kantokiskojen tai työkalupidikkeiden päällä.
- Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee omavaltaisia muutoksia tai muunnoksia.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joilla alusta on irtoava eikä kovettunut.
- Älä altista iskuille, kolhuille tai raskaille kuormille.
Malli
Runko ja yläosa teräslevyä; sivuseinät perforoitu 25 mm:n jaolla kantokiskojen ja työkalukasettien asennusta varten. Kummallakin puolella 2 kuulalaakeroitua kiinteää ja (lukittavaa) kääntyvää pyörää (⌀ 160 mm) sekä 4 suurta työntökahvaa mahdollistavat vaunun turvallisen käsittelyn kaikista suunnista työpajaympäristöissä. Sis. teräslevyhyllyn (p×l×s 150×452×30 mm).
Maalaus
Runko ja sivuseinät antrasiitti RAL 7016 jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kuljetusvaunu 2 sivuseinällä, työntökahvoilla ja PU-pyörillä.
Huomautus
Sopivat kantokiskot GARANT Tool UNIT -työkalukasetille löytyvät nro 970110, GARANT Tool-UNIT nro 971000. Sopivat työkalukasetit nro 970125 ja nro 970130.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | CNC-kuljetusvaunu |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Syvyys | 800 mm |
| Sisäleveys | 452 mm |
| Syvyys | 800 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Korkeus | 1200 mm |
| Jarrullisten kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Kiinteiden pyörien lukumäärä ilman jarrua | 2 |
| Pyörän materiaali | PU |
| Kantokiskojen lukumäärä (per puoli) | 2 |
| Työkalukasettien lukumäärä (per puoli) | 4 |
| Pohjapinta-ala (syvyys) | 800 mm |
| Pohjapinta-ala (leveys) | 500 mm |
| Maksimikantavuus | 400 kg |
| ⌀ pyörä | 160 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 970041 |
|---|---|
| EAN | 4062406162696 |