CNC-kaappi täydellisenä työkalupidikkeiden kanssa, ovet kokonaan levystä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaappi varusteilla, koko 40×20G. Lokerot kiinnityskiskoilla, säädettävissä 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa tappisylinterilukko.
Tasausjalusta, jossa 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien kompensointiin. Suurin kokonaiskantavuus per kiinnityskiskopari 200 kg, per poikittaispalkki 150 kg.
Maalipinnoite
Runko, kiinnityskiskot ja poikittaispalkit vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen kiinnityskiskot nro 971525 koko 20 sekä poikittaispalkin työkalupidikkeellä nro 971570.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja lisävarusteet ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Kaappi varustuksella 40×20G. Lokerot kiinnityskiskoilla, säädettävissä 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta, jossa 4 erikseen säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaamiseen. Suurin kokonaiskantavuus per kiinnityskiskopari 200 kg, per poikkipalkki 150 kg.
Maalaus
Runko, kiinnityskiskot ja poikkipalkit vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi, sisältäen kiinnityskiskot nro 971525 koko 20 ja poikkipalkin työkalupidikkeellä nro 971570.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | CNC-kaappi |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Kaapin etulevyt | kokonaan peltinen ovi |
| Syvyys | 500 mm |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Korkeus | 2000 mm |
| Työkalupidikkeiden lukumäärä | 261 |
| Akseliväli (a) | 55 mm |
| Paino | 146 kg |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Poikkipalkkien lukumäärä | 9 |
| Kiinnityskiskot | 9 paria |
| Kaapin etulevyt | ovi kokonaan peltiä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 971301 |
|---|---|
| EAN | 4062406163679 |