CNC-kaappi täydellisenä työkalupidikkeillä, rullaverholla
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaappi varustuksella 40×20G. Lokero kiinnityskiskoilla, säädettävissä 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa on tappisylinterilukko.
Tasausjalusta 4 yksilöllisesti säädettävällä jalalla alustan epätasaisuuksien kompensointiin. Suurin kokonaiskantavuus per kiinnityskiskopari 200 kg, per poikkipalkki 150 kg.
Anodisoiduista alumiiniprofiileista valmistetulla rullaverholla, ei värikonfiguroitavissa.
Maalaus
Runko, kiinnityskiskot ja poikkipalkit vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi mukaan lukien kiinnityskiskot nro 971525 koko 20 ja poikkipalkki työkalupidikkeellä nro 971570.
Huomautus
Hyllyt ja tarvikkeet GridLine-kaappeihin ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytason päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Kaappi varustuksella 40×20G. Lokerot kiinnityskiskoilla, säädettävissä 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta, jossa 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaamiseen. Suurin kokonaiskantavuus per kiinnityskiskopari 200 kg, per poikkipalkki 150 kg.
Rullaverho eloksoiduista alumiiniprofiileista, ei värikonfiguroitavissa.
Maalipinta
Runko, kiinnityskiskot ja poikkipalkit vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sis. kiinnityskiskot nro 971525 koko 20 ja poikkipalkki työkalupidikkeellä nro 971570.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | CNC-kaappi |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Kaapin etulevyt | Rullaverho |
| Syvyys | 500 mm |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Korkeus | 2000 mm |
| Työkalupidikkeiden lukumäärä | 102 |
| Akseliväli (a) | 75 mm |
| Paino | 126 kg |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Poikkipalkkien lukumäärä | 6 |
| Kiinnityskiskot | 2 paria |
| Kaapin etulevyt | Rullaverho |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 971349 |
|---|---|
| EAN | 4062406164751 |