CNC-kaappi täydellisenä työkalupidikkeillä, ikkunaovilla
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kaappi varustuksella koossa 40×20G. Lokerot kiinnityskiskoilla, säädettävissä 25 mm:n jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta, jossa 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaamiseen. Suurin kokonaiskantavuus per kiinnityskiskopari 200 kg, per poikkipalkki 150 kg.
Maalipinta
Runko, kiinnityskiskot ja poikkipalkit vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut.
Toimitussisältö
Kaappi mukaan lukien kiinnityskiskot nro 971525 koko 20 ja poikkipalkki työkalupidikkeellä nro 971570.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.<Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvetolaatikot suljettuina.
- Ulosvetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvetolaatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvetolaatikoiden ja hyllytason päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin rungon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Kaappi varustuksella 40×20G. Lokerot kiinnityskiskoilla, säädettävissä 25 mm:n jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisältä ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa tappisylinterilukko.
Tasausjalusta 4 yksilöllisesti säädettävällä jalalla alustan epätasaisuuksien tasaukseen. Suurin kokonaiskantavuus per kiinnityskiskopari 200 kg, per poikkipalkki 150 kg.
Maalaus
Runko, kiinnityskiskot ja poikkipalkit vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen kiinnityskiskot nro 971525 koko 20 ja poikkipalkin työkalupidikkeellä nro 971570.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | CNC-kaappi |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Kaapin etulevyt | ikkunaovella |
| Syvyys | 500 mm |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Korkeus | 2000 mm |
| Työkalupidikkeiden lukumäärä | 78 |
| Akseliväli (a) | 78 mm |
| Paino | 126 kg |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Poikkipalkkien lukumäärä | 6 |
| Kiinnityskiskot | 2 paria |
| Kaapin etulevyt | ikkunaovella |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 971343 |
|---|---|
| EAN | 4062406164676 |