Työpyörätuoli, integral-vaahtomuovi, pyörillä, matala
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 68877
Rakenne
Ergonominen työpyörätuoli synkronimekanismilla.
Istuimen ja selkänojan pehmeä integral-vaahtomuovi on helppohoitoinen, pestävä, kestävä ja vastustuskykyinen heikkoja happoja ja lipeitä sekä mekaanista rasitusta vastaan. Alumiininen viisihaarainen jalkaristikko.
Istuin (leveys × syvyys): 470×450 mm. Selkänojan korkeus: 600 mm. Selkänojan säätöalue: 60 mm. Istuinsyvyyden säätö: 40 mm. Kantavuus: 120 kg.
Käsivarsille hyvä liikkumavapaus korkean ja kapean selkänojan ansiosta.
Jarrulliset kaksoispyörät pehmeällä polyuretaanikulutuspinnalla.
Huomautus
Toimitetaan kokoamattomana, koska se helpottaa kuljetusta. Toimitetaan kokoamattomana.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työtuoli |
|---|---|
| Korkeudensäätöalue | 480 - 630 mm |
| Tuolin nostokyky | 120 kg |
| Korkeudensäätöalue | 480 - 630 mm |
| Nostokyky | 120 kg |
| Normi | DIN 68877 |
| Istuinsyvyys | 450 mm |
| Istuimen leveys | 470 mm |
| Istuinosan materiaali | Integraalivaahto |
| Upotussyvyyden säätöalue | 40 mm |
| Selkänojan korkeus | 600 mm |
| Istuinmateriaalin väri | musta |
| Synkronimekanismi | kyllä |
| Jalkaristikon materiaali | jauhemaalattu mattapintainen alumiini |
| Jalkaristin toteutus | Pyöräsarja |
| Korkeudensäädön tyyppi | Korkeudensäätövipu |
| Käsinojaparia voidaan säätää | kyllä |
| Pysyvän koskettimen palautus | kyllä |
| Toteutus | pyörillä |
| Pyörien malli | kuormariippuvat jarrulliset pehmeät pyörät koville lattioille |
| Kestää heikkoja happoja ja emäksiä | kyllä |
| Istuinosan kallistuksen säätö | kyllä |
| Selkänojan materiaali | Integraalivaahto |
| Lannerangan tuki (altaat) | kyllä |
| Selkänojan korkeudensäätöalue | 60 mm |
| Portaaton korkeudensäätö | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G965030 |
|---|---|
| EAN | 4045197702111 |