Ulosvedettävä laatikko kaappiin, jossa eteen avautuvat ovet, leveys 40G 36×16G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaappeihin nro 940001 – 940103, nro 940111 – 940113, nro 940801 – 940843.
Rakenne
Ulosvedettävät laatikot asennettavaksi GridLine-kaappeihin. Alumiiniset tartuntalistat vaihdettavilla ja uudelleenkirjoitettavilla tekstiliuskoilla. Moderni laatikkokonsepti, joka mahdollistaa optimaalisen varustelun jakomateriaaleilla.
Maalipinta
Ulosvedettävän laatikon runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikon etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut.
Ulosvedettävän laatikon runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Ei sovellu asennettavaksi kaappeihin, joissa on liukuovet.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Kaappi on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappeja, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaappien, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasoiden päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin rungon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Sopii
Kaappeihin nro 940001–940103, nro 940111–940113, nro 940801–940843.
Rakenne
Ulosvedettävät laatikot asennettavaksi GridLine-kaappeihin. Alumiiniset tartuntalistat vaihdettavilla ja uudelleenkirjoitettavilla tekstinauhoilla. Moderni laatikkokonsepti, joka mahdollistaa optimaalisen varustelun jakomateriaaleilla.
Maalipinta
Laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikkojulkisivut antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Ei sovellu asennettavaksi liukuovikaappeihin.
Tekniset tiedot
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7016, 5012, 5005 |
|---|---|
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Tuotetyyppi | Laatikko |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 36×16G |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Tehokas korkeus | 100 mm |
| Paino | 14 kg |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tehokas syvyys | 400 mm |
| Sisäleveys | 900 mm |
| Efektiivinen leveys g | 36 |
| Tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Konfiguraattoriin liittyvä | ei |
| Sisältää yksittäisten ulosvedettävien laatikoiden lukituksen avauksen | ei |
| Käyttöalue | Hyllykaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940642 |
|---|---|
| EAN | 4062406068349 |