Alakaappi ovilla, kokonaan teräslevyä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Ovet on vahvistettu sisältä ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla, jossa on tappisylinterilukko. Tasoitussokkeli, jossa on säädettävät jalat alustan epätasaisuuksien tasoittamiseen.
Kaappi ilman varusteita koossa 20×20G. Sopivat laatikostot: 16×16G (tilataan erikseen)
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja lisävarusteet, katso nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja laatikot suljettuina.
- Laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, laatikoiden ja hyllytason päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla, jossa on tappisylinterilukko. Tasoitusjalusta säädettävillä jaloilla alustan epätasaisuuksien kompensointiin.
Kaappi ilman varustusta 20×20G. Sopivat ulosvedettävät laatikot: 16×16G (tilataan erikseen)
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja tarvikkeet, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Tehokas korkeus | 1845 mm |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 20 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | ikkunallisella ovella |
| Kahvan asemointi | keskellä |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Paino | 49 kg |
| Korkeus | 2000 mm |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940801 |
|---|---|
| EAN | 4067263559092 |