Yläkaappi ulosvedettävällä laatikolla, ovet kokonaan teräslevyä 36×16G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta alakaapissa, jossa 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasoittamiseen. Liukukahva alakaapissa ylemmässä oven puoliskossa, yläkaapissa alemmassa oven puoliskossa.
Ulosvedettävien laatikoiden etukorkeus 125 mm.
Varusteltu kaappi koossa 40×20G, ulosvedettävät laatikot 36×16G.
Maalaus
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikoiden etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut.
Ulosvedettävän laatikon runkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja ulosvedettävät laatikot.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja lisävarusteet ks. nro 940501 – 940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Määräystenmukainen käyttö
Määräystenmukainen käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappeja, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaappien, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla.
Tasoitusjalusta peruskaapissa, jossa 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa epätasaisuuksien kompensointiin. Liukukahva peruskaapissa ylemmässä ovenpuolikkaassa, yläkaapissa alemmassa ovenpuolikkaassa.
Ulosvetolaatikoiden etukorkeus 125 mm.
Varusteltu kaappi koossa 40×20G, ulosvetolaatikoilla 36×16G.
Maalaus
Runko ja ulosvetolaatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet ja laatikostojen etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut.
Ulosvetolaatikoston runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt ja ulosvetolaatikot.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja tarvikkeet ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 36×16G |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 595 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 1 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | kokonaan peltinen ovi |
| Kahvan asemointi | alhaalla |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 52 kg |
| Korkeus | 750 mm |
| Laatikoiden tehokas leveys | 900 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 400 mm |
| Laatikoiden määrä | 1 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 36 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 16 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 36×16 |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940111 |
|---|---|
| EAN | 4062406068790 |