Shadowboard-kaappi täysin levypeltisillä ovilla 2000/SB mm 2000/sb mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Garant gridline
- Tuotenumero
- G9441612000/SB
- Varastotilanne
- 2kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Sopii
Shadowboardit nro 928220, koot 115, 176, 200, 250. Ohjauskiskoihin voidaan taivuttaa pysäytyskorvake eri Shadowboard-syvyyksille sopivaksi.
Rakenne
Shadowboard-kaappi varustuksella 40×20G.
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Lukittavissa 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja tappisylinterilukolla. Mukana 5 sinkittyä hyllytasoa maalatuilla ohjauskiskoilla.
Maalipinnoite
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet signaalinsininen RAL 5005, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpenkkiä kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Soveltumaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta kaapin päälle ulkonevia esineitä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Sopii
Shadowboardeille nro 928220 koko 115, 176, 200, 250. Ohjainkiskoihin voidaan taivuttaa pysäytin eri Shadowboard-syvyyksille sopivaksi.
Rakenne
Shadowboard-kaappi varustuksella 40×20G.
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Lukittavissa 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja nastasylinterilukolla. Sis. 5 sinkittyä hyllytasoa maalatuilla ohjainkiskoilla.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet signaalinsininen RAL 5005, jauhemaalatut.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | hyllykaappi |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 1845 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 5 |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Kaapin etulevyt | ovi kokonaan peltiä |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 105 kg |
| Korkeus | 2000 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9441612000/SB |
|---|---|
| EAN | 4062406073480 |